janusz strzelczyk

Częstochowa ma specjalny projekt: bez barier architektonicznych w mieście

Osoby z niepełnosprawnościami pokonują bariery wchodząc na częstochowskie Everet. Fot. janusz strzelczyk Osoby z niepełnosprawnościami pokonują bariery wchodząc na częstochowskie Everet.
janusz strzelczyk

Powstało opracowanie, które precyzyjnie określa, w jaki sposób projektować przestrzeń tak, by w maksymalny sposób zwiększyć jej użyteczność dla wszystkich. Podczas projektowania i realizacji inwestycji wszystko trzeba będzie brać pod uwagę.

- Każdy z nas z pewnością czuł dyskomfort w jakimś miejscu. Osoby z niepełnosprawnościami mają dużo większe potrzeby i takich miejsc, w których mają trudności w naszym mieście, jest więcej. Dlatego też z myślą o nich postanowiliśmy stworzyć “Wytyczne do projektowania przestrzeni publicznej w celu likwidacji barier architektonicznych” - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Do końca wakacji trwały konsultacje, których celem było zgłaszanie uwag i opinii do wytycznych opracowanych w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami, starszych, kobiet w ciąży, osoby o bardzo niskim lub bardzo wysokim wzroście, ludzi z nadwagą, z urazami kończyn, a nawet o tych z dużym bagażem.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
janusz strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.