Częstochowa: Miejski Zarząd Dróg i Transportu uporządkuje parkowanie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Miejski Zarząd Dróg i Transportu uporządkuje parkowanie [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Miejski Zarząd Dróg i Transportu chce ucywilizować parkowanie w całym mieście. Drogowcy chcą nie tylko zadbać o komfort kierowców, ale i zapewnić, aby nie parkowali oni np. na chodnikach, co wciąż jest nagminne.

Częstochowa jak niemal każde miasto w Polsce boryka się z niewystarczającą liczbą parkingów. Ale brak miejsc postojowych to tylko jeden z problemów.

Innym, równie poważnym, jest nagminne łamanie przepisów i parkowanie w miejscach niedozwolonych. W niektórych miejscach kierowcy od tak dawna łamią przepisy, że całkowicie zniknęły trawniki.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu nie zamierza biernie się temu przyglądać i rozpoczyna wraz ze Strażą Miejską i Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Częstochowy kampanię „Lepsze Parkowanie w Częstochowie”.

– Przeprowadzimy szereg działań, które będą miały na celu przyczynienie się do poprawy warunków i sposobu parkowania przez kierowców w naszym mieście. Jednocześnie działania te mają przyczynić się także do poprawy estetyki i bezpieczeństwa poruszania się w naszej przestrzeni publicznej – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Pierwsze działania w tym zakresie podjęto już w ubiegłym roku. Dzięki instalacji nowych stojaków rowerowych przez MZDiT i przeniesienia części elementów małej architektury dokonanej na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska, udało się w Alei Najświętszej Maryi Panny ograniczyć parkowanie zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz zachowania kierowców niezgodne z przepisami ruchu drogowego i poszanowaniem przestrzeni wspólnej.

W dalszej części:

 • Jakie działania straży miejskiej "uwolniły" miejsca parkingowe
 • Co blokuje autobusy w Alejach
 • Zmiany oznakowania miejsc postojowych
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.