Częstochowa: Mieszkańcy dzielnicy Rząsawa nie chcą żadnych inwestorów

Czytaj dalej
Fot. ARC
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Mieszkańcy dzielnicy Rząsawa nie chcą żadnych inwestorów

Bartłomiej Romanek

Kompostownia lub spalarnia śmieci w dzielnicy Rząsawy? Ta plotka spowodowała powszechną mobilizację mieszkańców. Kiedy w Szkole Podstawowej nr 51 zorganizowano spotkanie, wzięło w nim udział ponad 100 osób, a atmosfera była gorąca.

Organizatorem spotkania była radna Krystyna Stefańska, która zwróciła uwagę na zapisy w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego. Jej zdaniem pozwalały one bowiem na budowę w dzielnicy Rząsawa kompostowni lub spalarni śmieci.

Do zapisów projektu planu zagospodarowania przestrzennego próbował przekonać mieszkańców wiceprezydent Mirosław Soborak.

Twierdził on, że nie ma żadnych obaw o to, iż w dzielnicy powstanie kompostownia lub spalarnia śmieci. Wynika to z kilku różnych uwarunkowań. Takie obiekty, które powodują migracje zwierząt nie mogą być umieszczone w pobliżu lotnisk (niedaleko jest lotnisko w Rudnikach).

Jak tłumaczył wiceprezydent Soborak, zapis o wyłączeniu niektórych terenów z zakazu lokalizacji obiektów przeznaczonych do zbierania odpadów, wynika z tego, że wspomniane działki to ostatnie tereny inwestycyjne w Częstochowie, a miasto nie chce ich zamykać.

– Tam może działać np. producent komputerów i musi mieć miejsce, gdzie będzie składował kartony potrzebne do ich spakowania – argumentował Mirosław Soborak.

Dalej piszemy:

 • czy Mirosław Soborak przekonał mieszkanców,
 • dlaczego mieszkańcy protestują.
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.