Częstochowa: Modernizacja stadionu Rakowa. Miasto przesunęło termin rozstrzygnięcia przetargu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kłusek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Modernizacja stadionu Rakowa. Miasto przesunęło termin rozstrzygnięcia przetargu

Bartłomiej Romanek

Nie do 19 sierpnia, ale do 10 września 2019, zainteresowane firmy będą mogły składać oferty na modernizację Stadionu Miejskiego przy ulicy Limanowskiego. Urząd Miasta tłumaczy, że dzięki temu złożone oferty będą korzystniejsze.

Dwa mecze w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie i dwie porażki Rakowa Częstochowa. Nic dziwnego, że klub, kibice i sami piłkarze chcieliby jak najszybciej wrócić na stadion przy ulicy Limanowskiego, który w ostatnich latach był prawdziwą twierdzą.

Kiedy to nastąpi? Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że Raków zagra w PKO Ekstraklasie w Częstochowie już na wiosnę.

Teraz coraz częściej słychać głosy, że modernizacja stadionu może potrwać dłużej, a częstochowski klub zagra w swoim mieście dopiero w przyszłym sezonie.

Miasto ma już gotowy projekt stadionu, ale wciąż nie wyłoniło wykonawcy tej inwestycji. Pierwotnie firmy miały czas na składanie ofert do 19 sierpnia, ale urząd zdecydował się na przesunięcie daty o ponad 3 tygodnie, na 10 września 2019. – Otrzymaliśmy ponad 100 zapytań od zainteresowanych firm, na które będziemy musieli odpowiedzieć. Termin przedłużyliśmy na prośbę wykonawców. To rozwiązanie powinno być również korzystne dla nas, bo dzięki temu otrzymamy dobrze przygotowane i korzystne oferty – mówi nam Grzegorz Cierpiał, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Urzędnicy tłumaczą również, że przesunięcie terminu rozstrzygnięcia przetargu o trzy tygodnie przy tak wielkie inwestycji, nie spowoduje dużego opóźnienia. Jeszcze dłużej trwało wyłonienie wykonawcy na przebudowę DK 1 w Częstochowie. Tam wykonawcy mieli jeszcze więcej pytań dotyczących projektu.

Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej trybuny głównej z zapleczem sportowym i pełnym zadaszeniem (trybuna zachodnia) na 2 461 miejsc, budowę trybuny północnej (500 miejsc), południowej (1 215 miejsc) oraz przebudowę trybuny wschodniej wraz z budową zadaszenia (1 976 miejsc). Inwestycja przewiduje też przebudowę boiska głównego o wymiarach płyty 105 x 68 metrów (trawa naturalna, płyta podgrzewana) i budowę boiska treningowego tej samej wielkości. Oba boiska z podgrzewanymi płytami pokryje trawa naturalna. Zakres zadania przewiduje też budowę oświetlenia stadionu i systemu monitoringu, wieży telewizyjnej, dwóch telebimów i sześciu masztów flagowych. Powstaną 94 miejsca parkingowe.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.