Częstochowa: Modernizacja stadionu Rakowa. Otwarcie ofert na budowę stadionu znów przesunięte

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kłusek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Modernizacja stadionu Rakowa. Otwarcie ofert na budowę stadionu znów przesunięte

Bartłomiej Romanek

Jeszcze co najmniej dwa tygodnie będą musieli poczekać kibice Rakowa Częstochowa, aby poznać oferty wykonawców zainteresowanych modernizacją stadionu przy ulicy Limanowskiego.

Urząd Miasta w Częstochowie podjął decyzję o przesunięciu terminu składania ofert na „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego 83”.

Oferty miały zostać otworzone już wczoraj, ale datę przesunięto na 24 września. Dlaczego? Powodem jest aż 213 zapytań, które dostało od wykonawców miasto. Były one związane ze szczegółami projektu. Niestety odpowiedź na 90 z nich została opublikowana dopiero kilka dni temu.

– Wszystkie odpowiedzi musiały zostać przygotowane na bazie informacji dostarczonych przez autorów dokumentacji wykonawczej. Termin musiał zostać przedłużony do 24 września, aby potencjalni oferenci mogli zapoznać się z odpowiedziami oraz załącznikami i uwzględnić ten materiał w przygotowywanej ofercie przetargowej. Przedłużenie terminu w takiej sytuacji wynika też z zapisów ustawy o zamówieniach publicznych – tłumaczy Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie. – Brak takiej decyzji skutkowałby zapewne protestami, które mogły bardzo znacząco przedłużyć postępowanie przetargowe.

To kolejny przypadek, kiedy termin otwarcia ofert na modernizacje stadionu został wydłużony. Wcześniej przesunięto go z 19 sierpnia na 10 września. Wówczas powód był podobny – blisko sto zapytań skierowanych do Urzędu Miasta przez firmy zainteresowane budową stadionu.

– Na pewno nie jest to informacja, która nas cieszy, ale podchodzimy do niej spokojnie, bo wierzę, że miasto zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa. Szef klubu dodaje, że stadion musi spełniać wszystkie wymogi licencyjne przed zakończeniem tego sezonu, w innym przypadku Raków w następnym sezonie nie będzie mógł grać w PKO Ekstraklasie.

Występy w Bełchatowie są dużym utrudnieniem dla klubu i piłkarzy, mimo że kibice mocno wspierają Raków grający de facto wszystkie mecze na wyjeździe.

– Na ostatnim meczu było ponad 4 tysiące kibiców. To pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na Ekstraklasę w Częstochowie. Przy okazji dziękuję kibicom za to, że wspierają naszą drużynę – mówi prezes Cygan.

Remont i przebudowa stadionu obejmie m.in. budowę nowej trybuny głównej z zapleczem sportowym i pełnym zadaszeniem (trybuna zachodnia) na 2 461 miejsc, budowę trybuny północnej (500 miejsc), południowej (1 215 miejsc) oraz przebudowę trybuny wschodniej wraz z budową zadaszenia (1 976 miejsc). Inwestycja przewiduje też przebudowę boiska głównego o wymiarach płyty 105 x 68 metrów (trawa naturalna, płyta podgrzewana) i budowę boiska treningowego tej samej wielkości. Oba boiska z podgrzewanymi płytami pokryje trawa naturalna. Zakres zadania przewiduje też budowę oświetlenia i systemu monitoringu, wieży telewizyjnej, dwóch telebimów.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.