Częstochowa: modernizacja stadionu Rakowa wciąż nierozpoczęta. Miasto unieważni przetarg na stadion? Trwa badanie oferty

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: modernizacja stadionu Rakowa wciąż nierozpoczęta. Miasto unieważni przetarg na stadion? Trwa badanie oferty

Bartłomiej Romanek

Urząd Miasta nadal nie rozstrzygnął ani nie unieważnił przetargu na modernizację stadionu. Firma, która złożyła najlepszą ofertę, przekazała już komplet dokumentów, które zostaną przeanalizowane.

Raków Częstochowa do końca sezonu (maj 2020 roku) ma złożyć wniosek o uzyskanie licencji na grę w PKO Ekstraklasie, ale wiadomo, że jej nie dostanie, jeśli stadion nie zostanie zmodernizowany, a na Limanowskiego nawet nie rozpoczęto budowy.

We wrześniu otwarto oferty. Najniższą z nich złożyło Konsorcjum firm, którego liderem jest zabrzańska Sport Pro sp. z o.o., a do którego należą również turecka firma SARIDAĞLAR ĐNŞAAT VE TĐCARET A.Ş oraz Texxon Company z Katowic. Oferowana cena 78,6 miliona zł znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta (montaż finansowy przewidywał na ten cel 37 milionów zł).

Urząd nie unieważnił jednak przetargu ze względu na zbyt wysoką cenę, a zdecydował się sprawdzić najlepszą z ofert pod względem merytorycznym. – Firma dostarczyła już wszystkie dokumenty do urzędu, które będą analizowane i na tej podstawie, zdecydujemy o kolejnych krokach – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Jednak nawet, jeśli oferta zostanie oceniona pozytywnie pod względem merytorycznym, to wątpliwe jest podpisanie umowy ze względu na możliwości finansowe miasta. Bardziej prawdopodobny jest wariant zaproponowany przez klub, aby „odchudzić” projekt do 37 milionów zł. Wówczas miasto mogłoby rozpisać nowy przetarg w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wybrany wykonawca mógłby zacząć część prac na stadionie dzięki wydanemu pozwoleniu na budowę, jednocześnie projektując całość obiektu.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.