Piotr Ciastek

Częstochowa. Obława na 29-latka, który strzelał na stacji paliw. Możliwe, że był też w Parzymiechach

Częstochowa. Obława na 29-latka, który strzelał na stacji paliw. Możliwe, że był też w Parzymiechach Fot. Policja Śląsk
Piotr Ciastek

Mężczyzna, który w województwie łódzkim dokonał rozboju z bronią w ręku i ukradł dwa napoje energetyczne, był poszukiwany we wtorek między innymi w powiecie kłobuckim. Obława zakończyła się sukcesem.

Do napadu na stację benzynową w powiecie wieluńskim (woj. łódzkie) doszło w poniedziałek około godz. 17. 29-letni mężczyzna ukradł napoje energetyczne i oddał dwa strzały z broni palnej. Potem zbiegł z miejsca zdarzenia. Policyjna obława kilkuset policjantów dotarła śladem poszukiwanego do Parzymiechów w powiecie kłobuckim. Poszukiwania objęły w sumie trzy województwa: łódzkie, śląskie i opolskie. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek przed godziną 8.00 w lesie niedaleko miejscowości Bobrowniki w powiecie pajęczańskim. - Podczas zatrzymania policjanci nie użyli broni palnej wobec 29-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Oddali jedynie strzały ostrzegawcze. Faktem jest natomiast, że zatrzymany jest ranny i przebywa w szpitalu. Z naszych ustaleń wynika, że sam się postrzelił z broni myśliwskiej, na którą miał pozwolenie – stwierdziła Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.