Częstochowa: Oddział dziecięcy w szpitalu na Parkitce odnowiony. To współpraca z firmą Śnieżka. Na ścianach - Jura Krakowsko-Częstochowska

Czytaj dalej
Fot. PC
Piotr Ciastek

Częstochowa: Oddział dziecięcy w szpitalu na Parkitce odnowiony. To współpraca z firmą Śnieżka. Na ścianach - Jura Krakowsko-Częstochowska

Piotr Ciastek

Baśniowy klimat zapanował na Oddziale Pediatrii z Pododdziałem Hematologii i Nefrologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Na ścianach oddziału powstały obrazki przedstawiają niesamowite krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej i nawiązujące do Szlaku Orlich Gniazd.

Na ścianach oddziału powstały obrazki przedstawiają niesamowite krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej i nawiązujące do Szlaku Orlich Gniazd. Odnowienie oddziału było możliwe dzięki współpracy szpitala i firmy Śnieżka, która już po raz 29. podjęła się artystycznej metamorfozy oddziału dziecięcego.

- Niezwykłe tereny pomiędzy Krakowem a Częstochową, które można nazwać kolebką naszej kultury, warto w niecodzienny sposób przybliżać małym pacjentom i zachęcać do poznawania historii Polski. Wierzymy, że ten pomysł spodoba się zarówno najmłodszym, jak i rodzicom - podkreśliła dr Jolanta Majer, zastępca dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Oddział Ratunkowy

Zmianna Parkitce jest coraz więcej. Do otwarcia przygotowywany jest nowoczesny Szpitalny Oddziału Ratunkowego. Gdy całość przedsięwzięcia zostanie zakończona, to częstochowski szpital stanie się drugim w województwie śląskim Centrum Urazowym, którego zadaniem będzie wielospecjalistyczna pomoc medyczna udzielana m.in. ofiarom zdarzeń komunikacyjnych w obrębie tzw. subregionu północnego województwa śląskiego. Całość tego przedsięwzięcia to koszt około 10 mln. zł. Kolejne zmiany mają nadejść w tym roku. W budżecie województwa na 2019 rok Parkitce zapisano 2,4 mln zł na modernizację pomieszczeń w celu utworzenia Zakładu Medycyny Nuklearnej.

Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.