Częstochowa. Park Lisiniec to nie tylko miejsce rekreacji, ale i zabawy

Czytaj dalej
js

Częstochowa. Park Lisiniec to nie tylko miejsce rekreacji, ale i zabawy

js

Park Wypoczynkowy Lisiniec już na stałe wpisał się do kalendarza imprez plenerowych w Częstochowie.

Już w drugi tydzień czerwca, od 7 do 9, będzie wielka impreza muzyczna, głównie dla młodzieży. To będzie trzecia już edycja festiwalu Summer Chill. To festiwal, którego pomysłodawcą jest Młodzieżowa Rada Miasta.

Festiwal Summer Chill wpisuje się w ideę miejskiego programu „Kierunek przyjazna Częstochowa”.

- W naszym programie chodzi także o to, aby w Częstochowie jak najlepiej czuli się młodzi ludzie - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Cieszę się, że chcą współdecydować o sprawach miasta. Ich zaangażowanie w organizację tego festiwalu najlepiej o tym świadczy. Na tegorocznym Summer Chill pozytywnej energii i atrakcji na pewno nie zabraknie. To też świetna okazja, aby odwiedzić odnowiony Park Lisiniec

Muzyczną gwiazdą będzie Novator. Będzie można także m.in. skoczyć na bungee czy - z przekąską prosto z „food trucka” - zrelaksować się na plenerowym seansie filmowym. Wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali atrakcje także z myślą o całych rodzinach. Będą konkursy, zabawy dla maluchów i jedna z największych w Polsce stref food trucków. Po raz pierwszy podczas Summer Chill będzie można także mocno podnieść sobie poziom adrenaliny, oddając skok na bungee. Na amatorki i amatorów łagodniejszych wrażeń będzie czekać choćby kino pod gołym niebem. Summer Chill to także szansa dla aspirujących częstochowskich muzyków - a to dzięki organizowanemu podczas imprezy przeglądowi lokalnych zespołów.

Tydzień później, 14 i 15 czerwca, w Parku Lisiniec będzie się można bawić na Festiwalu Frytka OFF-jazd.

To już dziewiąta edycja festiwalu. Impreza, która wcześniej odbywała się w centrum miasta, przy ulicy Piłsudskiego i raz na Promenadzie im. Niemena, od dwóch lat świetnie się sprawdza w Parku Lisiniec. I zmieniła nieco nazwę, z Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej „Frytka Off”, na krótszą Frytka OFF-jazd.

Festiwal przyciąga tłumy publiczności, ale też ma świetną ofertę artystyczną. Na Lisińcu występowali już Kult, Pidżama Porno, Lao Che czy Katarzyna Nosowska.

W tym roku usłyszymy m.in. Kapelę ze Wsi Warszawa, Acid Drinkers, Krzysztofa Zalewskiego, Melę Koteluk.

Park Wypoczynkowy Lisiniec przyciąga częst-chowian nie tylko na imprezy muzyczne, ale także coraz lepszą infrastrukturą zachęcającą do aktywnego wypoczynku.

Park po rewitalizacji

Park Wypoczynkowy Lisiniec jest po pierwszym etapie rewitalizacji. Jest nowe kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu pływającego, które będą czynne od połowy czerwca. Plaża została usypana z piasku przywiezionego znad morza. Z Ustki, gdzie przez lata wypoczywało wielu częstochowian w ośrodku Huty Częstochowa. Pawilon z tarasem widokowym to nowoczesny obiekt, w którym jest mała gastronomia. Kładka, pomosty, alejki zachęcają do spacerów. Są także korty tenisowe, park linowy. Są nowe ławki, stojaki rowerowe oraz droga dojazdowa z aleją dla pieszych i parkingiem. Teren jest oświetlony i monitorowany.

js

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.