Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Park wodny koło MOSiR-u przy Dekabrystów powstaje w szybkim tempie. Otwarcie za rok, w 2020 [ZDJĘCIA]

Częstochowa: Park wodny koło MOSiR-u przy Dekabrystów powstaje w szybkim tempie. Otwarcie za rok, w 2020 [ZDJĘCIA] Fot. UM w Częstochowie
Bartłomiej Romanek

Już trzy kondygnacje ma budynek pierwszego w Częstochowie parku wodnego, który powstaje przy ulicy Dekabrystów. Aquapark w dzielnicy Tysiąclecie ma być gotowy już w przyszłym roku.

Budowa aquaparku rozpoczęła się w sierpniu 2018 r. Umowę na projekt i budowę podpisano rok wcześniej. Obecnie budowa jest już mocno zaawansowana. Jak udało się nam dowiedzieć prace są mocno zaawansowane, wyprzedzają nawet harmonogram. Jednak zgodnie z umową termin oddania Parku Wodnego do użytku to czerwiec przyszłego roku. Harmonogram robót wynika z przyjętego przez miasto planu finansowania inwestycji, która została rozłożona na trzy lata.

Realizatorem inwestycji jest konsorcjum częstochowskich firm: CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A. i Zakład Remontowo-Budowlany KAR BUD, którego liderem jest Przemysłówka.

Inwestycja jest realizowana w sąsiedztwie Pływalni Letniej MOSiR przy ul. Dekabrystów 45, z którą będzie tworzyć jeden kompleks (w czasie trwania inwestycji plac budowy został wydzielony w taki sposób, aby umożliwić funkcjonowanie pływalni w sezonie, choć na zmniejszonym terenie). Oprócz Parku Wodnego prace obejmują także budowę dróg wewnętrznych, parkingów, chodników oraz infrastruktury technicznej.

Całą inwestycja ma kosztować 51,5 miliona zł. Co znajdziemy w częstochowskim parku wodnym? Na parterze budynku znajdą się punkty kasowe oraz szatnie wyposażone w 227 szafek dla 554 osób, 20 przebieralni (w tym jedna dla osób niepełnosprawnych) oraz dodatkowo 2 szatnie dla grup zorganizowanych (łącznie 105 osób) i 3 przebieralnie (w tym jedna dla osób niepełnosprawnych).

Na piętrze powstanie z kolei strefę spa, a także taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefa gastronomiczna – z barem „suchym” i „mokrym” – na antresoli. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej – saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium (czyli odmianę łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę „infrared” (z promiennikami podczerwonymi zamiast pieca), grotę solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

Na piętrze przewidziano także część administracyjną. W piwnicach znajdą się natomiast pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe oraz wspomniany parking.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.