Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Park wodny koło MOSiR-u przy Dekabrystów powstaje w szybkim tempie. Otwarcie za rok, w 2020 [ZDJĘCIA]

Częstochowa: Park wodny koło MOSiR-u przy Dekabrystów powstaje w szybkim tempie. Otwarcie za rok, w 2020 [ZDJĘCIA] Fot. UM w Częstochowie
Bartłomiej Romanek

Już trzy kondygnacje ma budynek pierwszego w Częstochowie parku wodnego, który powstaje przy ulicy Dekabrystów. Aquapark w dzielnicy Tysiąclecie ma być gotowy już w przyszłym roku.

Budowa aquaparku rozpoczęła się w sierpniu 2018 r. Umowę na projekt i budowę podpisano rok wcześniej. Obecnie budowa jest już mocno zaawansowana. Jak udało się nam dowiedzieć prace są mocno zaawansowane, wyprzedzają nawet harmonogram. Jednak zgodnie z umową termin oddania Parku Wodnego do użytku to czerwiec przyszłego roku. Harmonogram robót wynika z przyjętego przez miasto planu finansowania inwestycji, która została rozłożona na trzy lata.

Realizatorem inwestycji jest konsorcjum częstochowskich firm: CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A. i Zakład Remontowo-Budowlany KAR BUD, którego liderem jest Przemysłówka.

Inwestycja jest realizowana w sąsiedztwie Pływalni Letniej MOSiR przy ul. Dekabrystów 45, z którą będzie tworzyć jeden kompleks (w czasie trwania inwestycji plac budowy został wydzielony w taki sposób, aby umożliwić funkcjonowanie pływalni w sezonie, choć na zmniejszonym terenie). Oprócz Parku Wodnego prace obejmują także budowę dróg wewnętrznych, parkingów, chodników oraz infrastruktury technicznej.

Całą inwestycja ma kosztować 51,5 miliona zł. Co znajdziemy w częstochowskim parku wodnym? Na parterze budynku znajdą się punkty kasowe oraz szatnie wyposażone w 227 szafek dla 554 osób, 20 przebieralni (w tym jedna dla osób niepełnosprawnych) oraz dodatkowo 2 szatnie dla grup zorganizowanych (łącznie 105 osób) i 3 przebieralnie (w tym jedna dla osób niepełnosprawnych).

Na piętrze powstanie z kolei strefę spa, a także taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefa gastronomiczna – z barem „suchym” i „mokrym” – na antresoli. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej – saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium (czyli odmianę łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę „infrared” (z promiennikami podczerwonymi zamiast pieca), grotę solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

Na piętrze przewidziano także część administracyjną. W piwnicach znajdą się natomiast pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe oraz wspomniany parking.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.