Częstochowa: Po remoncie torów tramwaje będą szybciej jeździć

Czytaj dalej
Fot. Piotr Ciastek
JS

Częstochowa: Po remoncie torów tramwaje będą szybciej jeździć

JS

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie szykuje się do wielkiej modernizacji torowiska. To część dużego kontraktu komunikacyjnego w mieście.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogłosiło wyniki przetargu na modernizację linii tramwajowej Północ - Raków. Do przetargu przystąpiły trzy firmy, ale tylko dwie spełniły wszystkie wymogi. Najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym, najkrótszego okresu realizacji zadania (19 miesięcy) oraz najdłuższego okresu gwarancji (120 miesięcy) złożyło konsorcjum firm, którego liderem jest NDI S.A. Opiewa ona na ponad 114 mln 500 tys. zł brutto. Spółka ZUE z Krakowa zaproponowała natomiast 121 mln 429 tys. zł.

– Zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych zamawiający, którym jest MPK, od daty wyboru najkorzystniejszej oferty oczekuje przez 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od oferentów – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK w Częstochowie. – Równolegle zgodnie z przepisami czeka nas jeszcze kontrola uprzednia, którą przeprowadza prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Dopiero po jej zakończeniu i wyczerpaniu się wspomnianych wcześniej terminów (bądź po realizacji stosownych procedur wymienionych wcześniej) będziemy mogli podać datę podpisania umowy.

W dalszej części:

 • Ile kilometrów torów zostanie wyremontowanych
 • Co jeszcze powstanie w ramach tej inwestycji
 • Na co Częstochowa dostała 144 miliony złotych
Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
JS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.