Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Program in vitro będzie kontynuowany. Ogłoszono konkurs dla klinik

Dzieci urodzone dzięki miejskiemu programowi in vitro otrzymują wózki od Piotra Machury z firmy Deltim Fot. UM w Częstochowie Dzieci urodzone dzięki miejskiemu programowi in vitro otrzymują wózki od Piotra Machury z firmy Deltim
Bartłomiej Romanek

Miejski program leczenia bezpłodności metodą in vitro będzie kontynuowany przynajmniej do 2020 roku. Miasto ogłosiło konkurs ofert na realizatora programu zdrowotnego.

Konkurs na wybór realizatora, który zorganizuje i przeprowadzi program pn. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2015 – 2017 - kontynuacja programu na lata 2018 – 2020” adresowany jest do podmiotów leczniczych świadczących usługi medyczne w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej oraz ustawy o leczeniu niepłodności.

Kliniki, które chcą brać udział w konkursie muszą spełniać określone wymogi, m.in. posiadać pozwolenie Ministra Zdrowia na prowadzenie ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, dysponować odpowiednią, doświadczoną kadrą oraz aparaturą i posiadać odpowiednie warunki do prowadzenia leczenia zgodnie z wymogami zawartymi w programie, a po okresie dostosowawczym zgodnie z wymogami ustawy o leczeniu niepłodności oraz wykonywać co co najmniej 200 programów zapłodnienia pozaustrojowego rocznie.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.