Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Protest mieszkańców przeciwko budowie instalacji paliw alternatywnych

Protest przeciwko budowie instalacji paliw alternatywnych Fot. Łukasz Gdak/Głos WielkopolskiNastępne Protest przeciwko budowie instalacji paliw alternatywnych
Bartłomiej Romanek

Już ponad 1500 osób podpisało się pod protestem przeciwko budowie instalacji paliw alternatywnych przy ulicy Dojazdowej w Częstochowie. Inwestorem jest Fortum.

Rośnie opór społeczny przeciwko budowie instalacji paliw alternatywnych RDF (Refused Derived Fuel - produkcja paliwa z odpadów) na ulicy Dojazdowej. Plany tej inwestycji w kwietniu 2019 roku przedstawiło Fortum, ale głośno o niej zrobiło się dopiero w lutym. Dlaczego? – Wcześniej mówiło się o planach, teraz inwestor wystąpił do prezydenta o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych – mówi Piotr Wrona, radny PiS, który wraz z Hubertem Pietrzakiem z Częstochowskiego Alarmu Smogowego najmocniej zainteresował się problemem instalacji RDF.

– Niepokój mieszkańców jest uzasadniony. Instalacja ma się bowiem znajdować ok. 300 metrów od zabudowań mieszkalnych i wiąże się ze wzmożonym ruchem samochodów.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.