Częstochowa: przetarg na modernizację stadionu Rakowa. Miasto już ogłosiło postępowanie

Czytaj dalej
Fot. Artur Grodziński ART
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: przetarg na modernizację stadionu Rakowa. Miasto już ogłosiło postępowanie

Bartłomiej Romanek

Urząd Miasta ogłosił przetarg na modernizację stadionu Rakowa Częstochowa przy ulicy Limanowskiego. Nowy obiekt ma mieć krytą trybunę na ponad 2400 miejsc, podgrzewaną murawę oraz boisko treningowe.

Do 19 sierpnia 2019 firmy zainteresowane wykonaniem przebudowy i rozbudowy obiektu przy ul. Limanowskiego mogą zgłaszać swoje oferty w przetargu na te prace. Oferty należy składać za pośrednictwem miniportalu Urzędu Zamówień Publicznych.

Projekt stadionu wykonała poznańska firma Demiurg Project SA i Demiurg sp. z. o.o., za kwotę blisko 331 tys. zł. Projekt miał powstać na początku czerwca, ale z powodu dodatkowego doprojektowania przyłączy, powstawał on nieco dłużej. Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej trybuny głównej z zapleczem sportowym i pełnym zadaszeniem (trybuna zachodnia) na 2 461 miejsc, budowę trybuny północnej (500 miejsc), południowej (1 215 miejsc) oraz przebudowę trybuny wschodniej wraz z budową zadaszenia (1 976 miejsc).

Inwestycja przewiduje też przebudowę boiska głównego o wymiarach płyty 105 x 68 metrów (trawa naturalna, płyta podgrzewana) i budowę boiska treningowego tej samej wielkości. Oba boiska z podgrzewanymi płytami pokryje trawa naturalna. Zakres zadania przewiduje też budowę oświetlenia stadionu i systemu monitoringu, wieży telewizyjnej, dwóch telebimów i sześciu masztów flagowych. Mają powstać parkingi na ogółem 94 miejsca (w tym dla kierowców z niepełnosprawnościami i autokarów). Całości zadania dopełni budowa obiektu zaplecza sportowego (stoisk gastronomicznych, toalet, punktów kasowych), schodów terenowych, ogrodzeń, a także przebudowa infrastruktury technicznej.

Oferty w przetargu na roboty budowlane dotyczące zadania „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie, przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie” można składać do 19 sierpnia, do godz. 10.

Ogłoszenie przetargu to kolejny ważny krok w kierunku nowego stadionu Rakowa Częstochowa. Kolejnym będzie stworzenie odpowiedniego montażu finansowego. Według przygotowanej koncepcji stadion ma kosztować 37,7 miliona zł. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 20 milionów zł z ministerstwa sportu. W tym celu złożyło w resorcie dwa wnioski – pierwszy, w którym stara się o całą pulę już w tym roku i drugi, który zakłada rozpisanie kwoty 20 milionów w wieloletnich planach ministerstwa sportu.

Radości z ogłoszenia przetargu nie kryją działacze Rakowa Częstochowa. – Dziękujemy władzom miasta za zaangażowanie w projekt rozbudowy Stadionu Miejskiego Raków i liczymy na kolejne działania, które przyspieszą powrót naszego zespołu na Limanowskiego 83 – poinformował klub w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Tymczasem Raków przygotowuje się do nowego sezonu w PKO Ekstraklasie. W piątek klub organizuje specjalne wydarzenie związane z pożegnaniem starego stadionu przy ulicy Limanowskiego. O godz. 16 rozpocznie się mecz kontrolny Raków Częstochowa - Skra Częstochowa. Po zakończeniu meczu kontrolnego rozpocznie się prezentacja zespołu na sezon 2019/2020. W piątek zaprezentowane zostaną również stroje, w jakich „Czerwono-Niebiescy” będą walczyć w rozgrywkach ligowych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.