Częstochowa przeznaczy milion zł na walkę z koronawirusem. Na co najlepiej przekazać te pieniądze?

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa przeznaczy milion zł na walkę z koronawirusem. Na co najlepiej przekazać te pieniądze?

Bartłomiej Romanek

W czwartek, 26 marca 2020, odbędzie się w Częstochowie sesja Rady Miasta, podczas której jednym z tematów będzie przeznaczenie miliona zł na walkę z koronawirusem.

26 marca, odbędzie się ostatecznie sesja Rady Miasta w Częstochowie. W ubiegłym tygodniu przewodniczący Zbigniew Niesmaczny zdecydował o jej odwołaniu, ale radni wraz z prezydentem uznali, że jednak konieczna będzie jej organizacja.
Dlaczego? Bo trzeba podjąć uchwały niecierpiące zwłoki, głównie tą o przesunięciu dodatkowych środków w budżecie na walkę z koronawirusem.

W ramach zmian w budżecie Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy zaproponował m.in. przesunięcie 1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa związaną z zagrożeniem epidemicznym, w tym niezbędne materiały i wyposażenie. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? – Całość planowanych działań zostanie przedstawiona podczas sesji – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie.

Nie wiadomo więc, czy pieniądze zostaną przeznaczone na propozycje składane przez radnych, a tych nie brakuje. Radny Łukasz Banaś proponował kupno respiratorów i maszyny do testów, a Jacek Krawczyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta chciałby kupić parownice do miejskich instytucji, aby ułatwić ich dezynfekcje. Łukasz Banaś apeluje również o zwolnienie przedsiębiorców z opłat czynszowych, co częściowo zgodne jest z oczekiwaniami radnych PiS, którzy przygotowali cały pakiet miejskiej pomocy dla biznesu.

Wczoraj rano wojewoda śląski poinformował o dwóch kolejnych kobietach zakażonych koronawirusem w Częstochowie. Obydwie kobiety zostały umieszczone w domowej izolacji.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.