Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Szpitalny Oddział Ratunkowy ma specjalną kamerę termowizyjną do wykrywania chorych

Częstochowa: Szpitalny Oddział Ratunkowy ma specjalną kamerę termowizyjną do wykrywania chorych
Bartłomiej Romanek

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie został wyposażony przez firmę Eltrox w nowoczesny system pomiaru ludzkiego ciała. Będzie kontrolował pacjentów przybywających na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Mirowskiej.

Specjalna termowizyjna kamera umożliwia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała wielu osób jednocześnie. Urządzenie potrzebuje na to zaledwie jednej sekundy.

W przypadku wykrycia odchyłów od normy (np. zbyt wysokiej temperatury) czujnik sygnalizuje ten fakt obsłudze. Sprzęt zwiększa bezpieczeństwo personelu szpitala, ponieważ pomiary dokonują się w bezpiecznej odległości do trzech metrów, bez konieczności zbliżania się do potencjalnie chorej osoby. Termowizyjna kamera od czwartku 9 kwietnia kontroluje pacjentów, którzy pojawią się na oddziale ratunkowym szpitala na Zawodziu.

Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową reakcję w przypadku pojawienia się osoby z podwyższoną temperaturą (która powinna być natychmiast odizolowana). Nowoczesny system pomiarowy to kolejny sprzęt, jaki firma
Eltrox przekazała częstochowskim służbom medycznym w ramach walki z epidemią koronawirusa. Wcześniej oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK został wyposażony w specjalny system wizualno-głosowy do komunikowania się z pacjentami przebywającymi w izolacji. Takie rozwiązanie m.in. pozwala pielęgniarkom na ograniczenie ilości zużywanych środków ochrony osobistej.

Eltrox to częstochowska firma zajmująca się szeroko pojętą branżą monitoringu, automatyki i elektroniki oraz systemami alarmowymi. Firma jest sponsorem Włókniarza Częstochowa.

Działająca w branży budowlanej Firma „ECCO LOGIC” z Kruszyny zadeklarowała natomiast, że na własny koszt dostarczy usługę dekontaminacji – czyli odkażania – pomieszczeń w budynkach częstochowskiego Miejskiego Szpitala Zespolonego. Będzie też dezynfekować karetki Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zakupiła już w tym celu specjalny pojazd, urządzenia do dezynfekcji oraz sprzęt ochronny dla pracowników.
Miasto przeznaczy ze swojego budżetu 20 tys. zł na środki do dezynfekcji, które posłużą firmie do realizacji procedury. Miejski Szpital Zespolony jest też wspierany ze środków miejskich sprzętowo oraz poprzez zakup środków ochrony osobistej.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.