Częstochowa: Tragiczny wypadek na 7 Kamienic. Sąd uznał Karolinę B. winną i skazał ją na więzienie

Czytaj dalej
Fot. ARC
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Tragiczny wypadek na 7 Kamienic. Sąd uznał Karolinę B. winną i skazał ją na więzienie

Bartłomiej Romanek

Na trzy lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych skazał Sąd Rejonowy w Częstochowie Karolinę B. Kobieta 2 kwietnia 2018 roku przejechała mężczyznę leżącego na jezdni na ulicy 7 Kamienic. Pieszy zmarł w szpitalu.

Proces dotyczył wypadku z 2 kwietnia 2018 roku. Ok. godz. 1.40 przy ulicy 7 Kamienic w Częstochowie. Karolina B. kierująca fordem fusion jadąc od ul. Popiełuszki najechała na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechała z miejsca zdarzenia. Całe zajście widzieli jadący od Jasnej Góry przypadkowi świadkowie, którzy dogonili kobietę kilkaset metrów dalej i o wszystkim powiadomili policję. Pieszy zmarł w szpitalu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało natomiast, że spożywała wcześniej alkohol. Kierująca fordem została tymczasowo aresztowana.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Podczas pierwszej rozprawy Karolina B. przyznała się częściowo do winy. Kobieta przyznała, że potrąciła mężczyznę, ale nie przyznała się do ucieczki. Tłumaczyła, że myślała, iż najechała na próg zwalniający albo na jakiś przedmiot. Karolina B. dodawała, że nie czuła się pijana.

Karolina B. tłumaczyła, że przed wypadkiem spotkała się jeszcze ze swoim ówczesnym partnerem w jednym z częstochowskich pubów. Pytana przez sąd, czemu wcześniej o tym nie mówiła, tłumaczyła, że cały czas kocha mężczyznę, a ciąganie go po sądach oznaczałoby definitywny koniec związku.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.