Piotr Ciastek

Częstochowa: Trwa referendum w TRW w Częstochowie. Będzie strajk?

Budynek ZF w Częstochowie Fot. arc Budynek ZF w Częstochowie
Piotr Ciastek

Związkowcy "Solidarności" z TRW w Częstochowie domagają się podwyżek płac dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę o 400 zł brutto do stawki zasadniczej.

Pracownicy częstochowskiego TRW domagają się podwyżek płac, które pozwolą zbliżyć się im do stawek wypłacanych w innych placówka firmy w Polsce. Negocjacje podwyżkowe w częstochowskim TRW rozpoczęły się już w połowie października ubiegłego roku. Związkowcy, którzy brali udział w rozmowach wystąpili z postulatami podwyżki 400 zł brutto do stawki bazowej dla każdego zatrudnionego pracownika oraz wpisanie do regulaminu wynagrodzeń zasad przyznawania i wypłat nagród jubileuszowych.

- Odbyło się około ośmiu spotkań. Pracodawca dawał nam najwięcej 230 zł kwoty bazowej podwyżki, ale kosztem zmniejszenia premii frekwencyjnej do 100 zł miesięcznie (obecnie wynosi 200 zł brutto miesięcznie) oraz zaproponowano półroczną premię (600 zł) za stuprocentową frekwencję, ale nas to nie interesowało, bo to premia motywacyjna dla tych pracowników, którzy w ogóle nie chorują, a co z tymi pracownikami, którzy pójdą na dwa dni zwolnienia z „grypą“ i nie dostanie tych pieniędzy - mówi Stanisław Kołodziejczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności. Wobec braku porozumienia z pracodawcą, na początku stycznia związkowcy weszli z pracodawcą w spór zbiorowy, w którym ponowili swoje postulaty.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.