Janusz Strzelczyk

Częstochowa: ulice Różana, Artyleryjska, Mirowska, Lwowska do remontu

Po dużych inwestycjach drogowych przyszedł czas na drogi lokalne Po dużych inwestycjach drogowych przyszedł czas na drogi lokalne
Janusz Strzelczyk

W Częstochowie po latach dużych i bardzo dużych inwestycji drogowych (część jest jeszcze realizowana, inne ruszą wkrótce) na ten rok przygotowano ofensywę inwestycyjną na drogach lokalnych.

Rok 2019 rok w Częstochowie będzie wprawdzie obfitował w mniejsze i większe inwestycje drogowe, ale oprócz nich miasto rozpocznie realizację potężnych zadań związanych z przebudową DK 1 i DK 46 informuje Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

Program budowy dróg
Tegoroczny program budowy i przebudowy ulic oraz dróg lokalnych o łącznej kwocie ok. 31 mln zł zakłada m.in. budowę ul. Różanej i przebudowę drogi bocznej od ul. Zaciszańskiej (w obu przypadkach podpisana umowa na wykonanie prac budowlanych), budowę ul. Artyleryjskiej oraz przebudowę i rozbudowę ul Łódzkiej (oba zadania dwuletnie), przebudowę ul. Sikorskiego (w realizacji - koniec lato 2019), rozbudowę ul. Boya - Żeleńskiego (przed przetargiem).

W 2019 roku przygotowana zostanie również dokumentacja przyszłościowa (z budżetem ok. 1,6 mln zł) dla: budowy ul. Obrońców Westerplatte, przebudowy ul. Mirowskiej, rozbudowy ul. Narcyzowej, przebudowy ul. Lwowskiej, budowy ul. Sosnowieckiej, budowy łącznika Żyznej i Wirażowej, a także budowy połączenia Korfantego z Bugajską.

Nie tylko drogi, także mosty
Miejski Zarząd Dróg i Transportu zamierza w tym roku przebudować także most nad rzeką Wartą w ul. Zawodziańskiej (budżet ok. 5,2 mln zł). W tym przypadku zabezpieczony został wkład własny w wysokości 4,9 mln zł. MZDiT aplikuje jednocześnie o dofinansowanie do tej inwestycji z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Sygnalizacja świetlna, oświetlenie
W połowie roku sfinalizowana ma też zostać inwestycja związana z odwodnieniem Kiedrzyna. MZDiT przeznaczy w tym roku ok. 6,1 mln zł na pozostałe inwestycje, obejmujące dostosowanie sygnalizacji świetlnej do wymogów prawnych, oświetlenie czy program budowy i przebudowy chodników oraz miejsc parkingowych. W tym rozpoczną się także strategiczne drogowe inwestycje miejskie z dofinansowaniem unijnym.

Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.