Częstochowa: Wiceprzewodniczący Rady Miasta zrezygnowali z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Będzie nowa koalicja?

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Wiceprzewodniczący Rady Miasta zrezygnowali z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Będzie nowa koalicja?

Bartłomiej Romanek

Jacek Krawczyk oraz Jolanta Urbańska opuścili w piątek, 29 maja, klub radnych Koalicji Obywatelskiej i zrezygnowało z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Jacek Krawczyk, kandydat Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach na prezydenta Częstochowy oraz Jolanta Urbańska, jedna z najbarwniejszych, częstochowskich radnych, w piątek podczas specjalnej konferencji prasowej poinformowali o opuszczeniu klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Radni dołączyli do Krystyny Stefańskiej, z którą utworzą oddzielny klub „Wspólnie dla Częstochowy”.

Krawczyk i Urbańska przekonywali podczas konferencji, że nie są politykami, ale przede wszystkim samorządowcami, którzy chcą działać na rzecz miasta i jego mieszkańców. Ale uciec od wizerunku polityków przynajmniej na początku będzie im trudno. Obydwoje startowali bowiem z list Koalicji/Platformy Obywatelskiej, będąc członkami tej partii. Jacek Krawczyk był kandydatem KO w poprzednich wyborach prezydenckich.

Jolanta Urbańska znana jest ze swoich odważnych, często kontrowersyjnych akcji społecznych, które czasem przybierają postać politycznego manifestu.

– Straciłem zaufanie do moich kolegów z KO – tłumaczy Jacek Krawczyk, który wraz z radną Urbańską podczas konferencji wymienili tylko jedno nazwiska polityka KO, dziękując za współpracę posłowi Andrzejowi Szewińskiemu, deklarując jednocześnie wsparcie dla jego dalszych działań. Dwójka radnych nie zamierza się wypierać swojej politycznej przeszłości i poglądów, a Jolanta Urbańska nie ukrywa, że w wyborach prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

Troje radnych stworzy klub „Wspólnie dla Częstochowy”, który już dzisiaj złożył własne propozycje do budżetu miasta na 2021 rok. Jak tłumaczy Jacek Krawczyk, jedną z rzeczy, które w klubie KO mu się nie spodobały, to właśnie rezygnacja ze zgłaszania wniosków do budżetu.

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.