Janusz Strzelczyk

Częstochowa: Wodne place zabaw powstaną w miejscu zdewastowanych obiektów

Częstochowa: Wodne place zabaw powstaną w miejscu zdewastowanych obiektów
Janusz Strzelczyk

Będzie atrakcja dla dzieci, ale też dorosłych. Na Promenadzie im. Czesława Niemena powstanie wodny plac zabaw i minitężnia.

Jeszcze w tym roku w miejscu zdewastowanej fontanny na Promenadzie im. Czesława Niemena powstanie wodny plac zabaw dla dzieci. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Wodny plac zabaw powstanie z inicjatywy radnej Małgorzaty Iżyńskiej, która pierwszy wniosek do budżetu miejskiego w tej sprawie złożyła cztery lata temu.

– Bardzo chciałam, aby wodny plac zabaw powstał także w Częstochowie. Widziałam takie miejsca w innych miastach i trochę zazdrościłam, że u nas nie ma czegoś takiego – mówi Małgorzata Iżyńska. – Równocześnie moją propozycję zgłaszałam sukcesywnie do budżetu obywatelskiego, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem częstochowian, ale nie udało się wtedy zdobyć wystarczającej ilości punktów. Zawsze inne propozycje zdobywały o kilka punktów więcej. Po kilkuletnich próbach finalnie wprowadziłam wniosek do realizacji do budżetu miejskiego na 2018 roku. Wierzę , że ten plac przyniesie wszystkim wiele radości i dobrej zabawy.
Prawdopodobnie ze względu na procedury przetargowe z placu wodnego będzie można korzystać w przyszłym roku. Chociaż planowane jest oddanie inwestycji do użytku jeszcze w tym roku.

W dalszej części:

 • Dlaczego promenada Niemena jest idealna
 • Jak będzie wyglądał plac zabaw
 • Co jeszcze powstanie
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.