Częstochowa: województw częstochowskie ciągle w planach. Świąteczne dekoracje też je promoją

Czytaj dalej
Fot. arc
JS

Częstochowa: województw częstochowskie ciągle w planach. Świąteczne dekoracje też je promoją

JS

„Świąteczna Częstochowa – sercem za województwem”, to hasło promowane było podczas uruchomienia świątecznej iluminacji w Częstochowie.

Sercem za jest też Rada Miasta Częstochowy. Klub Prawa i Sprawiedliwości nawet chciałby nowej komisji w radzie, ds. powołania województwa częstochowskiego. Taki pomysł zgłosił na pierwszej roboczej sesji rady, radny PiS, Artur Gawroński.

– Można połączyć prace naszej komisji z pracami parlamentarnej komisji pracującej nad powrotem województwa częstochowskiego - uważa radny Artur Gawroński.

Jednak ten pomysł nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem pozostałych klubów radnych.

– Nie widzę powodu powołania takiej komisji – stwierdził Zbigniew Niesmaczny z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Jeśli sytuacja będzie tego wymagała to można doraźnie powołać taką komisję. Podobnego zdania jest Jacek Krawczyk z koalicyjnego klubu Porozumienie Obywatelskie. Również uważa, że zawsze można powołać taką komisję, jeśli sytuacja będzie tego wymagała.
Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przypomina, że sprawa utworzenia województwa częstochowskiego jest stale obecna w pracach samorządu.

– Każda impreza przez nas organizowana ma logo województwa częstochowskiego – zaznacza Krzysztof Matyjaszczyk.
W przyszłorocznym budżecie Częstochowy jest 400 tys. zł na promocję woj. częstochowskiego. Samorząd częstochowski aby dać wyraźny sygnał rządzącym, że władze miasta i mieszkańcy czekają na spełnienie przedwyborczej obietnicy, z 2015 roku, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zainicjował szereg działań mających na celu reaktywację województwa częstochowskiego. Specjalne listy w tej sprawie wysłał do premier Beaty Szydło, a także prezydenta Andrzeja Dudy. Odbyło się wiele imprez, których hasłem przewodnim była walka o województwo częstochowskie. Zorganizowano maraton „Jasne, że Częstochowskie” oraz marsz. Idei utworzenia województwa poświęcone były również 24. Dni Częstochowy.

JS

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.