Częstochowa: województw częstochowskie ciągle w planach. Świąteczne dekoracje też je promoją

Czytaj dalej
Fot. arc
JS

Częstochowa: województw częstochowskie ciągle w planach. Świąteczne dekoracje też je promoją

JS

„Świąteczna Częstochowa – sercem za województwem”, to hasło promowane było podczas uruchomienia świątecznej iluminacji w Częstochowie.

Sercem za jest też Rada Miasta Częstochowy. Klub Prawa i Sprawiedliwości nawet chciałby nowej komisji w radzie, ds. powołania województwa częstochowskiego. Taki pomysł zgłosił na pierwszej roboczej sesji rady, radny PiS, Artur Gawroński.

– Można połączyć prace naszej komisji z pracami parlamentarnej komisji pracującej nad powrotem województwa częstochowskiego - uważa radny Artur Gawroński.

Jednak ten pomysł nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem pozostałych klubów radnych.

– Nie widzę powodu powołania takiej komisji – stwierdził Zbigniew Niesmaczny z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Jeśli sytuacja będzie tego wymagała to można doraźnie powołać taką komisję. Podobnego zdania jest Jacek Krawczyk z koalicyjnego klubu Porozumienie Obywatelskie. Również uważa, że zawsze można powołać taką komisję, jeśli sytuacja będzie tego wymagała.
Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przypomina, że sprawa utworzenia województwa częstochowskiego jest stale obecna w pracach samorządu.

– Każda impreza przez nas organizowana ma logo województwa częstochowskiego – zaznacza Krzysztof Matyjaszczyk.
W przyszłorocznym budżecie Częstochowy jest 400 tys. zł na promocję woj. częstochowskiego. Samorząd częstochowski aby dać wyraźny sygnał rządzącym, że władze miasta i mieszkańcy czekają na spełnienie przedwyborczej obietnicy, z 2015 roku, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zainicjował szereg działań mających na celu reaktywację województwa częstochowskiego. Specjalne listy w tej sprawie wysłał do premier Beaty Szydło, a także prezydenta Andrzeja Dudy. Odbyło się wiele imprez, których hasłem przewodnim była walka o województwo częstochowskie. Zorganizowano maraton „Jasne, że Częstochowskie” oraz marsz. Idei utworzenia województwa poświęcone były również 24. Dni Częstochowy.

JS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.