Bartłomiej Romanek

Częstochowa wybierze Twarze Przyszłości na jubileusz 800-lecia pierwszej wzmianki o mieście

Twarze Przyszłości Częstochowy Fot. UM w Częstochowie Twarze Przyszłości Częstochowy
Bartłomiej Romanek

Częstochowa na 800-lecie zrealizuje wyjątkowy projekt. Specjalnie powołana kapituła wspólnie z mieszkańcami miasta wybierze Twarze Przyszłości. Będzie to grono 88 młodych, utalentowanych ludzi związanych z miastem. To oni w przyszłości będą wpływać na jego rozwój i go promować.

Częstochowa zainaugurowała projekt, który pokaże dokonania młodego pokolenia częstochowianek i częstochowian. Grono „Twarzy przyszłości” jest otwarte – za pośrednictwem specjalnej strony internetowej wszyscy możemy proponować osoby, które powinny się w nim znaleźć. Docelowo będzie ich 88.

Na projekt „Twarze przyszłości” złożą się łącznie sylwetki osób między 20. a 40. rokiem życia, które swoją działalnością w znaczący sposób wpływają na oblicze Częstochowy. Jak tłumaczy Jan Sętowski, pomysłodawca projektu, wiele osób kojarzonych z Częstochową, działa już na różnych płaszczyznach od wielu lat. Teraz warto postawić na nieco młodsze pokolenie, ale mają to być ludzie, którzy już mogą się pochwalić swoim dorobkiem.

Są wśród nich twórcy, sportowcy, społecznicy, animatorzy kultury czy osoby aktywne w biznesie. Większość urodziła się w Częstochowie i działa w niej od zawsze; inni przyjechali i osiedlili się tutaj; są też osoby, które wyjechały, lecz czują się z miastem silnie związane i promują je daleko poza jego granicami.

Zestawienie tych wszystkich osobowości w jednym projekcie z jednej strony podkreśla, że łączy je Częstochowa i jej powodzenie. Z drugiej jest okazją, aby pokazać ogromny potencjał młodszego pokolenia częstochowianek i często-chowian – tych z urodzenia, tych z wyboru i tych, którzy są dobrymi promotorami i promotorkami miasta na zewnątrz. Można się spodziewać, że właśnie oni będą wyznaczać kierunek rozwoju Częstochowy w najróżniejszych wymiarach.

Projekt ma formułę otwartą – galeria wartych uwagi osobowości nie jest jeszcze kompletna. Z czasem do wybieranych sukcesywnie przez kapitułę 80 postaci dołączą te, które zaproponują same mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta.

– Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi pokażemy osoby, którymi Częstochowa będzie mogła chwalić się nie tylko w jubileuszowym roku, ale i przez kolejne lata. To osobowości z istotnym już dorobkiem, ale i dużymi perspektywami na przyszłość – mówi prezydent Krzysztof Maty-jaszczyk. – Kapituła ma wiele kandydatur do ,,Twarzy przyszłości”, ale liczymy także, że częstochowianki i często-chowianie podpowiedzą nam, na kogo należy jeszcze zwrócić uwagę.

Wszystkie informacje dotyczące projektu będzie można znaleźć na specjalnie stworzonej stronie internetowej: TUTAJ Będzie tam można znaleźć sylwetki wszystkich osób wybranych przez kapitułę. Znajdą się tam również ich zdjęcia i o ile wyrażą na to swoją chęć, filmy, w których opowiedzą o swoich związkach z Częstochową.

W konferencji prasowej inaugurującej projekt udział wzięły dwie Twarze Przyszłości: Justyna Warwas oraz Bartłomiej Mirecki (pełna lista w ramce). – Cieszę się, że mogę brać udział w projekcie, który przyczynia się do rozwoju miasta. Mam nadzieję, że stworzę grunt kolejnym osobom, które marzą o karierze kierowcy wyścigowego – mówił Bartłomiej Mirecki, jeden z czołowych kierowców rajdowych w Polsce.

Pierwszą ósemkę tworzą:

W wyborze ,,Twarzy przyszłości” uczestniczy kapituła w składzie:

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.