Częstochowa: Wykonawca DK 1 wybrany, ale wpłynęło odwołanie

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Wykonawca DK 1 wybrany, ale wpłynęło odwołanie

Bartłomiej Romanek

Przebudowa DK 1 w Częstochowie to największa inwestycja w historii miasta. A podpisanie umowy się opóźnia. Już przetarg trwał rok, z powodu gigantycznej liczby zapytań.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie nadal nie podpisał umowy na projekt i wykonanie modernizacji całego częstochowskiego odcinka DK1, na który miasto uzyskało ponad 160 milionów zł ze środków unijnych. Najpierw ponad rok trwał przetarg, a jego zakończenie było kilkukrotnie przekładane z powodu gigantycznej liczby zapytań od firm, które chciały znać wszystkie szczegóły tej największej w historii Częstochowy inwestycji drogowej. MZDiT w końcu wyłonił wykonawcę, ale umowy nie może podpisać, bo do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie jednej z firm.

Do przetargu na zaprojektowanie i przebudowę DK 1 w Częstochowie od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej (ok. 5,5 km) zgłosiło się osiem podmiotów (firm bądź konsorcjów). Pięć ofert odrzucono z przyczyn formalnych. Ocenie poddano propozycje konsorcjum firm Drog-Bud, Fiesta-Fišer i Nowak Mosty (178 mln 838 tys. zł), Budimexu (236 mln 203 tys. zł) oraz konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (299 mln 894 tys. zł). Jako najlepsza z wymienionych została wyłoniona oferta pierwszego ze wspomnianych oferentów (konsorcjum firm Drog-Bud, Fiesta-Fišer i Nowak Mosty).

– Jeden z oferentów korzystając z przysługującego mu prawa, którego oferta została odrzucona z przyczyn formalnych przez MZDiT, złożył do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie od wyników postępowania przetargowego na budowę DK 1 w Częstochowie. Do momentu zakończenia postępowania odwoławczego umowa z wyłonionym wykonawcą nie może być podpisana. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie – tłumaczy Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie.

W dalszej części:

 • O estakadzie w kształcie tuby na Rakowie
 • Czy trzeba będzie oddać pieniądze z Unii?
 • Węzeł "Bugajska bis"
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.