Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Zabójstwo w Rębielicach Królewskich: Ojcobójca we wtorek może usłyszeć wyrok

Częstochowa: Zabójstwo w Rębielicach Królewskich: Ojcobójca we wtorek może usłyszeć wyrok
Bartłomiej Romanek

10 lipca 2018 odbędzie się kolejna rozprawa w procesie dwóch mężczyzn, którzy są oskarżeni o dokonanie brutalnej zbrodni 8 lutego 2017 roku.

Na 10 lipca sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy w sprawie zabójstwa Edwarda D. Zbrodni dokonali jego syn Zbigniew D. oraz Dawid N. Mordercy po dokonaniu zbrodni podpalili dom w celu zatarcia zbrodni, a ciało ofiary wrzucili do studni znajdującej się na terenie posesji.

Wiele wskazuje na to, że kolejny termin będzie ostatnim w tej sprawie. Wcześniej była ona dwukrotnie przekładana z powodu choroby jednego z członków składu orzekającego.

Istniała nawet obawa, że ze względu na stan zdrowia sędzi, proces będzie musiał zostać rozpoczęty od początku, bo skład orzekający nie może się zmieniać.

– Według naszych informacji, sędzia tym razem będzie mogła wziąć udział w posiedzeniu. Niewykluczone, że tego dnia zostanie wydany wyrok – mówi Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Do zabójstwa doszło 8 lutego 2017 roku. Edward D. mieszkał z żoną w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim, a ich dwaj dorośli synowie od 10 lat mieszkali w Zabrzu.

Edward D. od 20 lat nie pracował i pozostawał na utrzymaniu żony. Mężczyzna nadużywał alkoholu oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec rodziny. W 2001 roku Edward D. został nawet skazany na karę 6 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa syna, Dariusza D. 1 lutego 2017 roku Edward D. pobił żonę, będąc pod wpływem alkoholu. Po tym zdarzeniu Halina D. wyprowadziła się z domu i zamieszkała u rodziny, nie kontaktując się z mężem.

W dalszej części:

 • Przypominamy przebieg zbrodni
 • Kto chciał "dać nauczkę" ojcu
 • Jak sprawcy chcieli zatrzeć ślady przestępstwa
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.