Bartłomiej Romanek

Częstochowianin podejrzany o posiadanie materiałów wybuchowych trafi na leczenie w zakładzie psychiatrycznym? ZDJĘCIA

W mieszkaniu Marka B. znaleziono materiały wybuchowe i amunicję. Fot. KMP Częstochowa W mieszkaniu Marka B. znaleziono materiały wybuchowe i amunicję.
Bartłomiej Romanek

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie wniosek o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym 66-letniego Marka B., podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.

W lutym 2019 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poinformował policję o tym, że Marek B. w miejscu zamieszkania może posiadać materiały wybuchowe. Z zawiadomienia wynikało ponadto, że Marek B. oświadczył pracownikom tej instytucji, iż jest w stanie skonstruować bombę do wysadzenia budynków administracji państwowej. 22 lutego 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń, należących do Marka B. W wyniku tej czynności ujawniono materiały wybuchowe w postaci mieszanin pirotechnicznych, jedną sztukę amunicji oraz łożyska kulkowe, nakrętki, gwoździe i garnek ciśnieniowy.

Bez tymczasowego aresztu

Policja od razu pochwaliła się wielkim sukcesem. Po zatrzymaniu Marka B. prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Częstochowie o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Wniosek prokuratora nie został przez sąd uwzględniony. W wyniku zażalenia prokuratora na tą decyzję, Sąd Okręgowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Śledztwo wykazało jednak, że mężczyzna nie będzie odpowiadał karnie.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.