AKC

Częstochowscy seniorzy nie chcą i nie muszą siedzieć w domu

Częstochowscy seniorzy chętnie korzystają z miejskich propozycji Fot. Fot. JS Częstochowscy seniorzy chętnie korzystają z miejskich propozycji
AKC

Częstochowscy seniorzy bardzo polubili kawę, herbatę, serwowaną tylko dla nich w restauracjach i kawiarniach. Akcja „Kawiarenka dla Seniora” cieszy się ogromną popularnością, która wciąż rośnie.

W ubiegłym roku wydano ponad 3600 karnetów uprawniających do skorzystania z oferty „kawa lub herbata za 1 zł”. To o ponad 1400 więcej niż w 2016.

- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą akcją, ale w tej edycji wzrost frekwencji był szczególnie duży - podkreśla Małgorzata Mruszczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. - Widać, że seniorzy chętniej korzystają z oferty, którą ma dla nich Częstochowa. Chcą wychodzić z domu i spędzać aktywnie czas.

Akcja trwa od maja do grudnia i mogą z niej skorzystać mieszkańcy Częstochowy powyżej 60. roku życia, bez względu na wysokość swojego dochodu.

Jej celem jest aktywizacja seniorów, zaproszenie ich do włączenia w życie społeczne miasta i pokazanie, że są jego niezbędną i ważną częścią. W ubiegłym roku do akcji włączyło się 15 restauratorów, właścicieli klubów i kawiarni. To o 3 więcej niż w ubiegłym roku. Dla porównania w 2015 roku współpracowano z MOPS 10 restauratorów, w 2014 - 7.

W tym roku akcja będzie kontynuowana. Rozpocznie się na przełomie maja i czerwca.

W dalszej części:

 • Po co zorganizowano tę akcję
 • Jakie jeszcze ułatwienia dla seniorów są w Częstochowie
 • Co to jest karta "Częstochowski senior"
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
AKC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.