Częstochowski aquapark, czyli jak marzenie stało się kością niezgody

Czytaj dalej
Fot. UM w Czestochowie
Bartłomiej Romanek

Częstochowski aquapark, czyli jak marzenie stało się kością niezgody

Bartłomiej Romanek

To będzie aquapark na miarę częstochowskich możliwości. W dzielnicy Tysiąclecie, w środku kilkudziesięcioletniego osiedla, w szybkim tempie rośnie park wodny. Niewielki, ale funkcjonalny. Wymarzony i od lat wyczekiwany przez częstochowian, dlaczego więc na rok przed ukończeniem, budzi tak wielkie niezadowolenie?

Częstochowa będzie w końcu miała park wodny. Wstydliwa saga obietnic władz kilku kadencji w końcu została zakończona, a miasto rozpoczęło budowę obiektu, o którym od lat marzyli mieszkańcy 200-tysięcznego miasta. To będzie park wodny na miarę możliwości finansowych miasta.

Pomysł świetny...

Ojca tego sukcesu nie trudno wskazać. To wiceprezydent Jarosław Marszałek. Od początku swojego urzędowania był zdeterminowany, aby Częstochowa dołączyła do grona miast z wodnym parkiem rozrywki. Wiceprezydent nie chciał iść śladem swoich poprzedników, którzy obiecywali, mieli mnóstwo pomysłów i koncepcji, tylko właściwych działań zabrakło.

Dlatego Jarosław Marszałek oglądał inne obiekty, analizował, rozważał różne lokalizacje i w końcu podjął męską decyzję. Park wodny powstanie przy ulicy Dekabrystów obok istniejącej odkrytej pływalni.

Aquapark za nieco 50 milionów zł powstanie do połowy 2020 roku. Będzie miał trzy kondygnacje oraz podpiwniczenie, w którym znajdzie się parking na 46 miejsc parkingowych.

Przygotowana zostanie dzika i leniwa rzeka, grota sztucznej fali, część ze sztuczną falą wytwarzaną za pomocą kuli, strefę z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej zaplanowane są baseny z hydromasażem oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Będzie też strefa z brodzikiem dla dzieci.

Na piętrze powstanie z kolei strefę SPA, a także taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefa gastronomiczna - z barem ,,suchym” i ,,mokrym” - na antresoli. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej - saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium (czyli odmianę łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę ,,infrared”, grotę solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.