Czterech chętnych do wożenia bydgoskich śmieci

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Czterech chętnych do wożenia bydgoskich śmieci

Sławomir Bobbe

Ratusz otworzył oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych. W Bydgoszczy pojawił się nowy gracz w śmieciowej branży.

Udział w przetargu na odbiór odpadów komunalnych wrocławskiej spółki może nieco zahamować wzrost cen wywozu śmieci dla mieszkańców miasta. Ale podwyżki są nieuniknione.

Wczoraj otwarto oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych. Miasto podzielono wcześniej na dziewięć sektorów o obsługę każdego z nich mogli walczyć oferenci. Okazało się, że swoje oferty przesłały cztery spółki. O ile uczestnictwo Remondisu, ProNatury i Corimpu było spodziewane, to zgłoszenie wrocławskiej spółki Komunalnik było już sporym zaskoczeniem.

Zdrowa konkurencja

- Bardzo zależało nam, by zwiększona została konkurencja, która ma bezpośredni wpływ na koszty. W sześciu na dziewięć sektorów została złożona więcej niż jedna oferta. Dla porównania cztery lata temu w dwóch sektorach były dwie firmy, a w pozostałych po jednej - przyznaje Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.

Bardzo zależało nam, by zwiększona została konkurencja, która ma bezpośredni wpływ na koszty. W sześciu na dziewięć sektorów została złożona więcej niż jedna oferta.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.