Czterech Lubuszan czeka batalia o koronę

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Lesiński

Czterech Lubuszan czeka batalia o koronę

Jakub Lesiński

W piątek, 1 lipca, o godz. 18.30 na torze im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nie zabraknie naszych zawodników.

W ostatnich latach dyskutuje się o prestiżu tej imprezy, podobnie jak w przypadku Złotego Kasku. Jedni twierdzą, że nieco spadł, inni upierają się, że pozostał taki sam jak dawniej. Co by nie mówić, trzeba jednak pamiętać, że nadal jest to turniej, w którym walczy się o tytuł najlepszego krajowego zawodnika. Na starcie zabraknie Tomasza Golloba, Piotra Protasiewicza, Krzysztofa Kasprzaka i z wiadomych względów Jarosława Hampela (miał zagwarantowany występ w finale bez eliminacji jako stały uczestnik cyklu Grand Prix).

Kibice będą mogli za to zobaczyć w akcji chociażby aktualnego mistrza Polski Macieja Janowskiego oraz po dwóch zawodników Stali Gorzów - Bartosza Zmarzlika (jest aktualnym wicemistrzem) i będącego wychowankiem leszczyńskiego klubu Przemysława Pawlickiego oraz zielonogórzan: Patryka Dudka i Krystiana Pieszczka. Zarówno popularny „Duzers” jak i 21-latek z Gorzowa wydają się być jednymi z faworytów tego turnieju. Z resztą Dudek osiągał już sukces na „Smoczyku”. Właśnie na tym torze został młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski. Miało to miejsce w 2009 roku. Seniorskim tytułem pewnie też by nie pogardził.

Wydaje się, że groźni będą miejscowi. W trójce „Byków”, którzy wystąpią na tych zawodach znalazł się wychowanek zielonogórskiego klubu Grzegorz Zengota, który na co dzień jest mocnym punktem ekipy Fogo Unii. Nie można także zapominać o Januszu Kołodzieju. 32-latek swego czasu przywdziewał plastron leszczyńskiej ekipy i w jej barwach, w sezonie 2010 wykręcił imponującą średnią biegową - 2,521. Tomasz Jędrzejak, podobnie jak jeździec Unii Tarnów zna smak triumfu w finale IMP. Stawkę uzupełni kilku jeźdźców z zaplecza ekstraligi. Wśród nich Zbigniew Suchecki, który zaczynał w Stali Gorzów, a później na kilka sezonów przeniósł się do ówczesnego ZKŻ-u Zielona Góra. „Zibi” następnie zwiedził jeszcze kilka klubów z różnych liga, a obecnie startuje w zespole z Krakowa.

Dwaj przedstawiciele lubuskich klubów, którzy powalczą o tytuł: Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.
Mariusz Kapała Dwaj przedstawiciele lubuskich klubów, którzy powalczą o tytuł: Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

Lista startowa: 1. Piotr Pawlicki, 2. Zengota, 3. Tobiasz Musielak (wszyscy Fogo Unia Leszno), 4. Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław), 5. Norbert Kościuch (Polonia Piła), 6. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź), 7. Zmarzlik (Stal Gorzów), 8. Kołodziej (Unia Tarnów), 9. Przem. Pawlicki (Stal), 10. Janowski (Betard Sparta), 11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz), 12. Suchecki (Speedway Wanda Instal Kraków), 13. Kacper Gomólski (Get Well Toruń), 14. Pieszczek, 15. Dudek (obaj Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 16. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM). Rezerwowi: Daniel Jeleniewski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa), Damian Adamczak (Polonia Bydgoszcz).

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.