Anna Dziedzic

Czterogwiazdkowy hotel stanie w centrum Sosnowca

Tak wygląda holet Mercure w Krakowie na Starym Mieście. Czy podobny będzie hotel Mercure w Sosnowcu? Fot. AccorHotels Tak wygląda holet Mercure w Krakowie na Starym Mieście. Czy podobny będzie hotel Mercure w Sosnowcu?
Anna Dziedzic

Po tym jak w 2012 r. zamknięto w Sosnowcu Arię, trzygwiazdkowy hotel Orbisu, w mieście nie powstał już ani jeden markowy hotel. Teraz ma się to zmienić. Grupa Orbis poinformowała o podpisaniu umowy franczyzowej z firmą Glare Global Sourcing Faruque Sp.j., co ma skutkować otwarciem dla gości w tym mieście nowego hotelu Mercure Sosnowiec.

Mercure Sosnowiec zostanie otwarty w 2022 roku i będzie pierwszym markowym, czterogwiazdkowym hotelem w tym mieście. Ma dysponować 120 pokojami dla gości. Najbliższy czterogwiazdkowy hotel w Zagłębiu to Hotel Szafran w Czeladzi i Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

Hotel w miejscu dawnej szkoły zawodowej
Będzie to zupełnie nowa inwestycja, która powstanie w miejscu starego budynku szkoły zawodowej przy ul. Teatralnej, w centrum Sosnowca, naprzeciwko Teatru Zagłębia. Jak będzie wyglądał Mercure Sosnowiec? Prawdopodobnie właściciel wykorzysta stary budynek szkoły jako bazę dla całej bryły nowego hotelu.

Atutem hotelu ma być właśnie lokalizacja - zaledwie 450 m od Dworca Głównego, przy centrum handlowym Plaza, w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych i w bliskiej odległości do centrum Katowic. Oprócz 120 pokoi w hotelu znajdzie się restauracja, sky bar, powierzchnia konferencyjno-bankietowa oraz usługi spa.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.