Czujniki od Avivy w 7 miejscach w regionie [jakość powierza w województwie opolskim]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Edyta Hanszke

Czujniki od Avivy w 7 miejscach w regionie [jakość powierza w województwie opolskim]

Edyta Hanszke

Dziergowice, Namysłów, Nysa, Otmuchów, Strzelce Opolskie i Zawada - w tych miejscowościach pojawią się czujniki monitorujące jakość powietrza.

Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham”, w którym o ulokowaniu 100 czujników w kraju decydowały głosy internautów, a kolejne 50 wybrała Fundacja Aviva z puli pozostałych lokalizacji zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na Opolszczyźnie będzie ich 7, w tym 2 w Namysłowie. Dodatkowo 4 czujniki zainstalowane zostały na placówkach Avivy i Expandera. Lokalizacje można sprawdzić na stronie: www.wiemczymoddycham.pl

- Polacy chcą wiedzieć, czym oddychają i jaki jest poziom smogu w ich otoczeniu, ale niestety w wielu miejscach nie mają odpowiednich czujników - zauważa Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva. - Dlatego tak licznie włączyli się w nasz konkurs „Wiem, czym oddycham”, zgłaszając blisko 3 tysiące lokalizacji, głosując i zachęcając do tego innych. Świadomość zagrożenia to pierwszy krok w kierunku rozwiązywania problemu smogu – ocenia Monika Kulińska.

Zainstalowane przez fundację czujniki „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.