Czwartek dniem żałoby w woj. śląskim po katastrofie w kopalni Zofiówka. Zginęło pięciu górników

Czytaj dalej
Bartosz Wojsa

Czwartek dniem żałoby w woj. śląskim po katastrofie w kopalni Zofiówka. Zginęło pięciu górników

Bartosz Wojsa

W nocy z wtorku na środę ratownicy dotarli do ostatniego zaginionego pod ziemią górnika po katastrofie w kopalni Zofiówka. Mężczyzna już nie żył. Najsilniejszy w historii wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej wstrząs zabrał życie pięciu osób. Ofiary tragedii w Zofiówce to: Marcin Balcerak, Piotr Królik, Przemysław Szczyrba, Łukasz Szweda, Michał Trusiewicz.

To ogromna tragedia dla nas wszystkich. Odeszli od nas nasi koledzy, bracia górnicy, mężowie, ojcowie. Solidaryzujemy się z rodzinami górników, jesteśmy z wami. Nie ma słów, które mogą wyrazić ten smutek, ból, cierpienie. Nie zostawimy was, otoczymy należytą opieką - mówił wczoraj Daniel Ozon, prezes JSW.

W nocy z wtorku na środę ratownicy dotarli do ciała ostatniego zaginionego górnika, który był uwięziony 900 metrów pod ziemią w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Ratownikom pomogli przewodnicy z psami tropiącymi.

KATASTROFA GÓRNICZA NA KOPALNI ZOFIÓWKA GODZINA PO GODZINIE

- Pies Heban mojego kolegi Szymona wskazał - jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek - kierunek, w którym prawdopodobnie znajdował się ostatni zaginiony górnik. Ratownicy przeszukując tamten teren znaleźli ciało - mówi Alan Szyda w rozmowie z DZ. Jego pies Brutus, a także pies Szymona Wieczorka - Heban, specjalizują się w poszukiwaniu zwłok.

Jak mówią przewodnicy, było to zawalone rumowisko. Pies nie chciał wejść w tamten rejon, ale wskazał miejsce - 20 metrów dalej znaleziono ostatniego górnika. Obaj przewodnicy są z Jastrzębia, sami zaoferowali spółce swoją pomoc. I pomogli.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.