Czy Górny Śląsk jest wyjątkowy? Sami zobaczcie

Czytaj dalej
Redakcja

Czy Górny Śląsk jest wyjątkowy? Sami zobaczcie

Redakcja

Witajcie. Naszym zdaniem tak. Region, w którym żyjemy jest wyjątkowy. W każdy piątek staramy się udowadniać to podróżując po jego zakątkach. Zaglądamy w miejsca wszystkim znane i te mniej oczywiste. Dziś chwalimy się m.in. piękną architekturą uczelnianą. Śląscy studenci mają coraz lepsze warunki do nauki.

Na wirtualny spacer zapraszamy do robotniczego osiedla w Radlinie. Sami zobaczcie, te familoki to wymarzona sceneria do historycznych filmów.

Przeczytacie dziś również o tym, jakie najpopularniejsze imiona nadawane są w śląskich miastach, oraz o końcu sprawy spółki Giesche, która chciała przejąć sporą część Katowic.

Będzie też o ludziach - o historii pana Jerzego z Katowic, któremu po zmarłej żonie pozostała m.in. kolekcja 800 Harleqinów. Pamiętacie, romanse tego wydawnictwa święciły triumfy w latach 90. Z naszą pomocą pan Jerzy znalazł dobre miejsce dla tej niezwykłej kolekcji.

Koniecznie zajrzyjcie również do tekstu o wiosennej metamorfozie naszych dziennikarek. Cóż, na co dzień praca reportera bywa naprawdę trudna i rzadko jest w niej miejsce na szpileczki i ołówkową spódniczkę. Nasze koleżanki z okazji nadchodzącej wiosny postanowiły jednak zaszaleć.

Piszcie do nas, może są tematy i miejsca, które chcielibyście nam pokazać. Przyjedziemy.

Zapraszamy
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.