Czy Górny Śląsk jest wyjątkowy? Sami zobaczcie

Czytaj dalej
Redakcja

Czy Górny Śląsk jest wyjątkowy? Sami zobaczcie

Redakcja

Witajcie. Naszym zdaniem tak. Region, w którym żyjemy jest wyjątkowy. W każdy piątek staramy się udowadniać to podróżując po jego zakątkach. Zaglądamy w miejsca wszystkim znane i te mniej oczywiste. Dziś chwalimy się m.in. piękną architekturą uczelnianą. Śląscy studenci mają coraz lepsze warunki do nauki.

Na wirtualny spacer zapraszamy do robotniczego osiedla w Radlinie. Sami zobaczcie, te familoki to wymarzona sceneria do historycznych filmów.

Przeczytacie dziś również o tym, jakie najpopularniejsze imiona nadawane są w śląskich miastach, oraz o końcu sprawy spółki Giesche, która chciała przejąć sporą część Katowic.

Będzie też o ludziach - o historii pana Jerzego z Katowic, któremu po zmarłej żonie pozostała m.in. kolekcja 800 Harleqinów. Pamiętacie, romanse tego wydawnictwa święciły triumfy w latach 90. Z naszą pomocą pan Jerzy znalazł dobre miejsce dla tej niezwykłej kolekcji.

Koniecznie zajrzyjcie również do tekstu o wiosennej metamorfozie naszych dziennikarek. Cóż, na co dzień praca reportera bywa naprawdę trudna i rzadko jest w niej miejsce na szpileczki i ołówkową spódniczkę. Nasze koleżanki z okazji nadchodzącej wiosny postanowiły jednak zaszaleć.

Piszcie do nas, może są tematy i miejsca, które chcielibyście nam pokazać. Przyjedziemy.

Zapraszamy
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.