Czy radny PiS z Częstochowy brał udział w ustawce?

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Czy radny PiS z Częstochowy brał udział w ustawce?

Bartłomiej Romanek

Albert Kula, częstochowski radny, został zatrzymany w czasie ustawki kiboli w lesie w miejscowości Gidle jako jeden z 21 pseudokibiców. Radny, prywatnie kibic Rakowa Częstochowa, twierdzi, że padł ofiarą policyjnej prowokacji.

Albert Kula, częstochowski radny Prawa i Sprawiedliwości był wśród 21 kibiców Rakowa Częstochowa, którzy zostali zatrzymani w związku z ustawką kibiców w okolicach miejscowości Gidle w powiecie radomszczańskim. Jak udało się nam dowiedzieć radny usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz wymuszenia zaniechania czynności.

– Mogę potwierdzić, że wśród podejrzanych jest pan Albert K., ale w protokołach zeznań nie mamy informacji, że jest on radnym, bo nie mówił tego podczas przesłuchania – mówi Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Do ustawki miało dojść 23 września. Około godziny 13.30 na teren powiatu radomszczańskiego wjechały samochody, w których znajdowali się kibice Lechii Gdańsk sympatyzujący z drużyną Stomil Olsztyn. W pewnym momencie około 40 pojazdów zjechało na wąski dukt leśny w miejscowości Młynek w gminie Gidle. Zaniepokojeni tą sytuacją policjanci nadzorujący przejazd kibiców wezwali na miejsce dodatkowe siły i rozpoczęli legitymowanie znajdujących się tam ponad 100 osób.

– Agresywnie nastawieni pseudokibice niezadowoleni z takiego obrotu sprawy, kierowali w stronę mundurowych groźby przeplatane wulgaryzmami. Funkcjonariusze wielokrotnie wzywali ich do zachowania zgodnego z prawem. W pewnym momencie najbardziej agresywna grupa pseudokibiców ( około 40 mężczyzn) zaczęła biec w kierunku funkcjonariuszy z zamiarem naruszenia ich nietykalności cielesnej i zmuszenia ich do odstąpienia od legitymowania.

W dalszej części:

 • Jak zakończyła się policyjna interwencja
 • Pseudokibiców których klubów zatrzymano
 • Co o zajściu mówi radny
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.