Czy są nowe fakty w sprawie mordercy z parku Kościuszki

Czytaj dalej
Fot. Fot. ARKADIUSZ GOLA
Patryk Drabek

Czy są nowe fakty w sprawie mordercy z parku Kościuszki

Patryk Drabek

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie zabójstwa 62-letniej kobiety w parku Kościuszki w Katowicach. Sprawca wciąż jest na wolności.

Śledczy, którzy szukają mordercy, czekają między innymi na wyniki badań śladów biologicznych, które znaleziono na odzieży zamordowanej kobiety. Nie opublikowano jeszcze portretu pamięciowego mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem. Wczoraj nie doszło do żadnego przełomu w śledztwie.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy współpracują z funkcjonariuszami z katowickiej Komendy Miejskiej Policji, wciąż szukają mężczyzny w wieku około 30 lat (wzrost 180 cm, ciemne włosy).

Rysopis sporządzono na podstawie zeznań ponad 20 świadków, którzy feralnego dnia przebywali w parku lub w okolicach i zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Przypomnijmy, że w katowickim parku Kościuszki zamordowana została 62-letnia kobieta, która wyszła na spacer z psem. Nieznany sprawca podciął jej gardło, a katowiczanka wykrwawiła się...

Do tego brutalnego morderstwa doszło w środę, 9 listopada, w biały dzień - około godziny 13.

Po tym zdarzeniu policja i prokuratura wystosowały apel o pomoc do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia i mogłyby pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu mordercy. - Każdy sygnał może okazać się przydatny - podkreślają śledczy.

- Prosimy o kontakt świadków, którzy widzieli w parku osobę, która była nadpobudliwa i dziwnie się zachowywała. Tym bardziej taką, która zaczepiała inne osoby, w tym kobiety - apelowała podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Funkcjonariusze w szczególności zwracają się do osób, które w tym czasie przebywały w rejonie parku Kościuszki. Policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat podejrzanych osób i zdarzeń w tej okolicy.

- Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Katowicach lub najbliższą jednostką policji - nawet anonimowo - pod numerami tel. 997, 112, 32 200 2555 - apelują funkcjonariusze z Katowic.

*Plebiscyt Hipokrates 2016: Głosuj teraz AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA
*Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
*Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
*Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
*Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
*To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.