Czy szpitale mają wolne łóżka? O to pyta poseł Marek Rząsa

Czytaj dalej
Fot. Karol Makurat
Katarzyna Mularz

Czy szpitale mają wolne łóżka? O to pyta poseł Marek Rząsa

Katarzyna Mularz

Dostaliśmy wiadomość od zaniepokojonego Czytelnika, że na oddziale zakaźnym jarosławskiego szpitala nie ma już wolnych miejsc. Czytelnik dopytywał też, gdzie w takim razie kierowane są osoby, które kwalifikują się do leczenia na oddziale zakaźnym.

W celu zweryfikowania tej informacji zwróciliśmy się do kierownictwa szpitala. Odesłano nas do rzecznika prasowego wojewody. Przesłaliśmy zatem pytania do pani rzecznik. Próbowaliśmy się dowiedzieć m.in., ilu pacjentów jest leczonych na oddziale zakaźnym i czy są jeszcze wolne miejsca.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, poinformowała nas telefonicznie, że informacja o braku miejsc na oddziale zakaźnym jest nieprawdziwa. Zapewniła, że są jeszcze wolne miejsca. Powołała się na rozmowę z dyrektorem szpitala. Dodała, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. I że nie wie, ile aktualnie jest tam hospitalizowanych osób.

Z pytaniem o wolne miejsca w jarosławskim szpitalu, w trybie interwencji poselskiej, wystąpił też do dyrektora tej placówki przemyski poseł Marek Rząsa. W piśmie wystosowanym w piątek, które zaadresował też do szefów szpitali w Brzozowie, Jaśle, Krośnie, Lesku, Lubaczowie, Przemyślu, Przeworsku, Sanoku i Ustrzykach Dolnych, poseł pyta m.in. ile łóżek jest zabezpieczonych dla potencjalnych pacjentów z koronawirusem, na ile dni wystarczą szpitalom zapasy kombinezonów ochronnych, maseczek, rękawic i środków dezynfekcyjnych, czy szpitalne oddziały są wyposażone w niezbędne służy bezpieczeństwa, czy występują braki w obsadzie personelu szpitali.

„Sytuacja, przed jaką stajemy dziś jako społeczeństwo, wymaga wielkiej odpowiedzialności, wysiłku i solidarności - czytamy w piśmie skierowanych do szefów szpitali. - To jak poradzimy sobie z pandemią koronawirusa zależy od nas wszystkich, niemniej jednak to służby medyczne: lekarze, Pielęgniarki, personel medyczny i niemedyczny placówek służby zdrowia staje dziś na pierwszej linii frontu - pisze poseł. I deklaruje, że będzie podejmował interwencje, jeżeli wystąpią braki w zapewnieniu niezbędnego wyposażenia lub też zaistnieje konieczność wdrażania nowych rozwiązań systemowych.

Katarzyna Mularz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.