WG

Czy wiesz, że...

WG

2 marca założono fundację WOŚP. Wyszedł bez szwanku z groźnego wypadku. Pomogli wielorybowi zaplątanemu w siatkę. Pracownik muzeum zgwałcił... mumię. W Egipcie skazano na dożywocie 3-latka. 93-latek ma świetną kondycję fizyczną.

2 marca założono fundację WOŚP
Fundacja filantropijna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona 2 marca 1993 roku przez Jerzego Owsiaka. Jej podstawowym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, zwłaszcza dzieci. Działa także na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
Fundacja organizuje m.in. coroczny Finał WOŚP.

Wyszedł bez szwanku z groźnego wypadku
Do zdarzenia doszło na jednej z dróg w Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Samochód terenowy zjechał z drogi i uderzył w słup. Auto stanęło w płomieniach. Na ratunek ruszyło kilku świadków zdarzenia. W końcu z pomocą policji wyciągnięto kierowcę z samochodu. Okazało się, że mężczyzna jest w bardzo dobrym stanie. Nie ucierpiała również Biblia, która była w aucie. Cud?

Pomogli wielorybowi zaplątanemu w siatkę
W Zatoce Kalifornijskiej przeprowadzono nietypową akcję ratunkową. Tamtejsza Straż Morska uwolniła niemal 11-metrowego wieloryba, który zaplątał się w siatkę rybacką. Takie sidła są zakazane przez władze Meksyku. Zwierzę nie było w stanie samodzielnie się uwolnić, więc ludzie musieli pomóc wielkiemu ssakowi. Dopiero po czterech godzinach udało się całkowicie wyswobodzić wieloryba.

Pracownik muzeum zgwałcił... mumię
Takiego czynu dopuścił się James Monroe, 44-letni ochroniarz z Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie. Serwis World News Daily Report podaje, że mężczyzna został oskarżony o gwałt na 2500-letniej mumii. Po rozwodzie zaczął zachowywać się dziwnie. Władze muzeum zainstalowały nowe kamery, które zarejestrowały jego lubieżne zachowanie.
Zostanie skierowany na badania psychiatryczne.

W Egipcie skazano na dożywocie 3-latka
Tamtejszy sąd skazał Ahmeda Mansoura Shararę za zabójstwo trzech osób i niszczenie mienia podczas antyrządowych demonstracji dwa lata temu. Prawdziwy sprawca zbrodni ma ponad 50 lat i nazywa się tak samo jak 3-latek. W jednym z programów telewizyjnych zrozpaczony ojciec apelował do władz, żeby nie zamykały jego syna w więzieniu. Rzecznik MSW zapewnił, że tak się nie stanie.

93-latek ma świetną kondycję fizyczną
Antoni Huczyński - były żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego - zawstydziłby swoją formą niejednego 20-latka. Codziennie trenuje w Lesie Kabackim. Jeździ na rowerze, robi pompki, przysiady, podnosi hantle. Świetna forma to także zasługa właściwej diety. Pan Antoni je śledzie, płatki owsiane z orzechami, warzywa i gorzką czekoladę. Niedawno napisał też książkę o zdrowym trybie życia.

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.