Maria Zawała

Czytaj, biegaj, grilluj, odpoczywaj ze Śląskiem Plus

Maria Zawała

No i mamy Majówkę. Może nie za ciepłą, ale jednak zawsze to trochę wolnego od pracy. W powietrzu unoszą się zapachy grillowanych karkówek, widoczny znak, że sezon wiosenno-letnich biesiad uważa się za otwarty.

W Śląsku Plus też grillujemy. Przepisy na pyszne dania z grilla zdradza Michał Bałazy, autor vloga kulinarnego kreatorsmaku. Ten znany kucharz z Jastrzębia-Zdroju gotuje w kraju i za granicą. Obsługuje tytułowane głowy państw, gwiazdy show-biznesu oraz firmy i instytucje.Nam podpowiada, co można przygotować na grillu oprócz zwykłej kiełbasy. Przepisy na jego dania na naszej stronie zamieszczać będziemy w każdy piątek, do końca maja!

A że nie tylko jedzeniem człowiek żyje, warto w najbliższy weekend trochę się poruszać. W ramach cyklu "Biegaj z DZ" garść dobrych rad od naszej koleżanki, zaprawionej w bojach amatorki biegania Kasi Kapusty.

W ogólę, w Majówkę, warto wyjść z domu. Może do Wesołgo Miasteczka, które w sobotę rozpoczyna sezon .Do końca maja lunapark będzie czynny tylko w weekendy. To rozgrzewka przed Dniem Dziecka. W tym sezonie ma zostać uruchomiona połowa karuzel, które przyjechały do Chorzowa z Danii.

Albo warto wybrać się na paprocańską promenadę. Nowa trasa wokół tyskiego jeziora to jeden z trzech cudów Polski. Wzdłuż wschodniego nabrzeża powstała drewniana promenada na kształt fali, która to wchodzi w jezioro, to znów się od niego odsuwa. Na promenadzie zamontowano ławki, które mogą pełnić rolę trybun dla oglądających zawody sportów wodnych na jeziorze. Całość uzupełniają nowa piaszczysta plaża i plenerowa siłownia. Zabieramy was na wirtualny spacer.

I do lektury naszych tekstów. Jak co tydzień wiele ciekawych artykułów. Interaktywne zdjęcia, mapy, infografiki i filmy.
Miłej Majówki ze Śląskiem Plus!

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.