Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza. Budżet na 2020 rok to 900 mln zł. Wydatki i przychody

Na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto planuje wydać 13 milionów złotych Fot. UM DG Na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto planuje wydać 13 milionów złotych
Piotr Sobierajski

17 grudnia dąbrowianie poznali kształt nowego budżetu miejskiego na 2020 rok. Za jego przyjęciem głosowali jednogłośnie wszyscy radni Rady Miejskiej, co w ostatnich latach się nie zdarzało.

Nowy budżet miejski Dąbrowy Górniczej ma nadal pozwalać na rozwój miasta, choć ogromną rolę odgrywają tu dodatkowe obciążenia, nakładane na władze samorządowe nowymi ustawami. Dzieje się tak choćby z gwarantowanym wzrostem płac oraz subwencją oświatową, która jak podkreślił prezydent miasta Marcin Bazylak nie pozwala na pokrycie wszystkich koniecznych wydatków. Tak więc w przyszłym roku dochody miejskiego budżetu zaplanowane zostały na ponad 866 mln zl, a wydatki mają wynieść ponad 908 mln zł. Różnica w dochodach i wydatkach ma zostać pokryta kredytem w wysokości 38 mln zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.