Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza ma już teren w Gołonogu, na którym Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje bloki komunalne

Dąbrowa Górnicza ma już teren w Gołonogu, na którym Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje bloki komunalne Fot. Mat. Architekci Apar. Malina
Piotr Sobierajski

W Dąbrowie Górniczej powstanie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego dotychczas w mieście nie było. Zajmie się ono na początek m.in. budową kilku bloków z mieszkaniami komunalnymi, jakie mają powstać w dzielnicy Gołonóg, w rejonie ulic Wybickiego, Kwiatkowskiego i alei Zagłębia Dąbrowskiego.

TBS w Dąbrowie Górniczej będzie budowało bloki w Gołonogu

To dobra wiadomość dla tych dąbrowian, których nie stać obecnie na wynajem mieszkań na wolnym rynku, nie mówiąc już o ich kupnie na własność.

- Zgodnie z zapisami „Polityki mieszkaniowej”, przyjętej przez dąbrowskich radnych podczas grudniowej sesji, trwają obecnie przygotowania do powołania spółki TBS. Ma się to stać w najbliższych miesiącach, najpóźniej do połowy tego roku - mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

- W oparciu o przygotowaną na zlecenie miasta koncepcję, spółka będzie mogła zamówić projekt budowlany i na jego podstawie rozpocząć na terenie byłego ośrodka dla dzieci niewidomych budowę zupełnie nowego osiedla komunalnego - dodaje.

Grunty po byłym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych wraz ze wszystkimi zabudowaniami miasto chciało sprzedać, ale nikt nie był zainteresowany ich kupnem. Budynki zostały więc wyburzone, a zostały grunty.

- Teraz, jako miasto, będziemy mogli wnieść je aportem do spółki, a dzięki temu powstaną nowe mieszkania dla dąbrowian. Samo powołanie TBS-u stwarza natomiast szansę na pozyskanie funduszy na tę inwestycję na przykład z Banku Gospodarstwa Krajowego - podkreśla Bartosz Matylewicz.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.