Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Park Hallera ma być gotowy miesiąc później, ale są zmiany

W części A Parku Hallera pojawiła się nowa atrakcja, skoczki wodne. Obok placu zabaw zamontowane zostały dwie zjeżdżalnie Fot. PAS W części A Parku Hallera pojawiła się nowa atrakcja, skoczki wodne. Obok placu zabaw zamontowane zostały dwie zjeżdżalnie
Piotr Sobierajski

Odwiedziliśmy tak zwaną część A Parku Hallera, w której do końca października 2018 miały się zakończyć prace remontowe i montaż nowych elementów wyposażenia. Wszystko jest gotowe, choć drobne prace poprawkowe jeszcze trwają. Okazało się jednak, że część B będzie gotowa później niż zakładano.

W części B, od strony Szkoły Podstawowej nr 20, nadal pracuje ciężki sprzęt.

- Miasto podpisało aneks do umowy, wydłużający termin zakończenia prac w części B o miesiąc, czyli do końca listopada 2018 roku - informuje Lucyna Stępniewska z biura prasowego dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Czekają na odbiory techniczne

- Część A została zagospodarowana i jest gotowa. Zostały jeszcze tylko drobne prace kosmetyczne - mówi Łukasz Mierzejewski, kierownik budowy, reprezentujący Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL. To ono, wspólnie z katowickim Drogopolem-ZW i dąbrowską firmą PW-ETA, odpowiedzialne jest za całość inwestycji.

- Część A zgłoszona jest do odbiorów technicznych. Jeśli wykażą one konieczność poprawek, to takie zostaną wykonane - dodaje.

W części A zamontowane zostały m.in. urządzenia do rekreacji, działają skoczki wodne. Zmodernizowany niedawno plac zabaw wzbogacił się m.in. o dwie około 20-metrowe zjeżdżalnie w strefie górki. W strefie seniora pojawiło się boisko do gry w bule. Są też nowe drzewa.

- Na razie nie ma to wszystko jeszcze takiego uroku, bo pora roku nie zachęca do spędzania czasu na parkowych ławkach, ale wiosną pewnie będzie lepiej. Dobrze, że pojawiają się nowości, nowe miejsca wypoczynku dla seniorów - mówi Grażyna Janowska, którą spotkaliśmy ostatnio w dąbrowskim parku.

Co dalej ze skate parkiem?

Brakującym elementem całej parkowej układanki pozostaje natomiast obiecany skate park, który po dodatkowych konsultacjach z mieszkańcami ma zostać ostatecznie przeniesiony ze spokojniejszej części B do części A. Według najnowszych ustaleń, ma obecnie powstać w pobliżu dużego parkingu przed aquaparkiem Nemo Świat Rozrywki.

W dalszej części:

 • Na co trzeba poczekać przed budową skateparku
 • Co pozostało do zrobienia w części B
 • Co się dzieje w parku Zielona
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.