Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Park Hallera ma być gotowy miesiąc później, ale są zmiany

W części A Parku Hallera pojawiła się nowa atrakcja, skoczki wodne. Obok placu zabaw zamontowane zostały dwie zjeżdżalnie Fot. PAS W części A Parku Hallera pojawiła się nowa atrakcja, skoczki wodne. Obok placu zabaw zamontowane zostały dwie zjeżdżalnie
Piotr Sobierajski

Odwiedziliśmy tak zwaną część A Parku Hallera, w której do końca października 2018 miały się zakończyć prace remontowe i montaż nowych elementów wyposażenia. Wszystko jest gotowe, choć drobne prace poprawkowe jeszcze trwają. Okazało się jednak, że część B będzie gotowa później niż zakładano.

W części B, od strony Szkoły Podstawowej nr 20, nadal pracuje ciężki sprzęt.

- Miasto podpisało aneks do umowy, wydłużający termin zakończenia prac w części B o miesiąc, czyli do końca listopada 2018 roku - informuje Lucyna Stępniewska z biura prasowego dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Czekają na odbiory techniczne

- Część A została zagospodarowana i jest gotowa. Zostały jeszcze tylko drobne prace kosmetyczne - mówi Łukasz Mierzejewski, kierownik budowy, reprezentujący Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL. To ono, wspólnie z katowickim Drogopolem-ZW i dąbrowską firmą PW-ETA, odpowiedzialne jest za całość inwestycji.

- Część A zgłoszona jest do odbiorów technicznych. Jeśli wykażą one konieczność poprawek, to takie zostaną wykonane - dodaje.

W części A zamontowane zostały m.in. urządzenia do rekreacji, działają skoczki wodne. Zmodernizowany niedawno plac zabaw wzbogacił się m.in. o dwie około 20-metrowe zjeżdżalnie w strefie górki. W strefie seniora pojawiło się boisko do gry w bule. Są też nowe drzewa.

- Na razie nie ma to wszystko jeszcze takiego uroku, bo pora roku nie zachęca do spędzania czasu na parkowych ławkach, ale wiosną pewnie będzie lepiej. Dobrze, że pojawiają się nowości, nowe miejsca wypoczynku dla seniorów - mówi Grażyna Janowska, którą spotkaliśmy ostatnio w dąbrowskim parku.

Co dalej ze skate parkiem?

Brakującym elementem całej parkowej układanki pozostaje natomiast obiecany skate park, który po dodatkowych konsultacjach z mieszkańcami ma zostać ostatecznie przeniesiony ze spokojniejszej części B do części A. Według najnowszych ustaleń, ma obecnie powstać w pobliżu dużego parkingu przed aquaparkiem Nemo Świat Rozrywki.

W dalszej części:

 • Na co trzeba poczekać przed budową skateparku
 • Co pozostało do zrobienia w części B
 • Co się dzieje w parku Zielona
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.