Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza. Park Zielona w przebudowie. Park Hallera także będzie częściowo zamknięty

Przebudowa Parku Zielona trwa od kilkunastu tygodni. Widać już pierwsze efekty prac Fot. PAS Przebudowa Parku Zielona trwa od kilkunastu tygodni. Widać już pierwsze efekty prac
Piotr Sobierajski

To będzie wyjątkowe lato dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Będą musieli szukać relaksu i wytchnienia poza oboma parkami. Zarówno Park Zielona, jak i Park Hallera zostaną bowiem opanowane przez ekipy remontowe.

Park Hallera niedawno został przejęty przez wykonawców przebudowy i prace będą tam widoczne z każdym dniem coraz bardziej, a my tymczasem odwiedziliśmy Park Zielona, który od kilkunastu tygodni już się całkowicie zmienia. Efekty prac, choć do finału jeszcze daleko, są widoczne.

Nowa fontanna, więcej alejek, plac zabaw i ławki

Przebudową zajmuje się firma Gretasport z Dąbrowy Górniczej, która wykona wszystkie prace za ponad 27,7 mln złotych. Co dzieje się tam obecnie?

- Dobiegają końca prace polegające na montażu wszystkich instalacji wewnętrznych, takich jak kanalizacja, instalacje wodne, elektryczne, teletechniczne - mówi Robert Stańczyk, właściciel firmy Gretasport. - Wyznaczamy obecnie nowe alejki, zabudowujemy kilometry obrzeży, krawężników. Pojawiają się pierwsze powierzchnie, gdzie mamy ułożoną nawierzchnię. Są to nawierzchnie granitowe, a w następnych dniach będziemy układać nawierzchnie mineralne i mineralno-poliuretanowe. Stara niecka fontanny została też już wyburzona, a cały teren został podniesiony o około 80 centymetrów. Została wylana nowa niecka fontanny, która powoli się sezonuje. Kiedy beton uzyska swoje właściwości będziemy mogli przystąpić do układania fontanny. Oczywiście przed wylaniem niecki cała aparatura została zamontowana i sprawdzona - dodaje.

300 ciężarówek wywiozło to, co zalegało stawie

Oczyszczony został już parkowy staw. Była to ogromna operacja logistyczna, a wyjechało stąd aż 300 ciężarówek ze szlamem i gliną.

Trwa teraz umacnianie brzegów parkowych kanałów, które zostały wcześniej wyprofilowane.

W dalszej części:

 • Jak zmieni się otoczenie kręgu tanecznego
 • Co jest kradzione z placu budowy w Zielonej
 • Gdzie będą zjeżdżalnie i trampoliny
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.