Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Park Zielona wypięknieje do jesieni. Umowa z wykonawcą podpisana [WIZUALIZACJE]

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej po modernizacji ma się dobrze prezentować Fot. mat. UM Park Zielona w Dąbrowie Górniczej po modernizacji ma się dobrze prezentować
Piotr Sobierajski

Miasto Dąbrowa Górnicza podpisało właśnie umowę na przebudowę Parku Zielona. Zajmie się nią firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej, która wykona wszystkie prace za ponad 27,7 mln złotych.

Losy tej ogromnej inwestycji ważyły się w ostatnich tygodniach i nie było wiadomo, czy uda się w tym roku przekazać mieszkańcom ich ulubione miejsce wypoczynku z nowymi atrakcjami. Powód? Miasto przeznaczyło na tę inwestycję niecałe 20 mln zł i takich też ofert oczekiwało.

Okazało się jednak, że ani pierwszy, ani drugi przetarg nie przyniósł ofert zbliżonych do tej sumy. Wszystkie propozycje były jednak droższe o ponad 7 mln złotych.

Ostatecznie miasto, za zgodą dąbrowskich radnych, zdecydowało się więc dołożyć brakujących 8 mln zł, tak by park został jednak zmodernizowany. To ważne także w kontekście rozliczenia tej inwestycji z dotacji Unii Europejskiej, bowiem na zmiany w Parku Zielona udało się pozyskać około 15 mln zł. Modernizacja prowadzona jest w ramach unijnego projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy”, którego liderem jest właśnie Dąbrowa Górnicza.

– Ilość asfaltu i betonu po remoncie zdecydowanie się zmniejszy. Na korzyść naturalnej roślinności i z wielkim pożytkiem dla drzew, które nie będą już rosły zduszone asfaltowymi obrożami. Remont zacznie się wczesną wiosną, zakończy po wakacjach – mówi Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.

W dalszej części:

 • Kiedy pierwotnie miała się zakończyć inwestycja i czy można ją przyspieszyć
 • Park Zielona, podróż w czasie. Do której epoki się przeniesiemy
 • Ile drzew zniknie z parku
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.