Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: projekty nowego miasta jednak później

Tak ma wyglądać nowe centrum przesiadkowe wokół wyremontowanego dworca PKP w centrum Dąbrowy Górniczej Fot. UM DG Tak ma wyglądać nowe centrum przesiadkowe wokół wyremontowanego dworca PKP w centrum Dąbrowy Górniczej
Piotr Sobierajski

Nie w tym roku, jak było to pierwotnie planowane, ale dopiero w I kwartale 2019 roku poznamy projekty nowego układu komunikacyjnego w Dąbrowie Górniczej, jaki opracowuje firma MOSTY Katowice.

Pierwotnie całość dokumentacji projektowej miała być gotowa w terminie 270 dni od 19 stycznia 2018 roku.
Już w październiku tego roku powinniśmy wiedzieć, jak wyglądać będą nowe centra przesiadkowe w śródmieściu i Gołonogu oraz drogi rowerowe i układ komunikacyjny wzdłuż całej linii tramwajowej od granicy z Będzinem do ronda Budowniczych Huty Katowice. Okazało się jednak, że termin ten został przedłużony.

- Wykonanie projektów przesunięte zostało ostatecznie na 30 marca 2019 roku, co spowodowane było między innymi dodatkowymi ustaleniami z dostawcami mediów, które przebiegają na terenie planowanych do przebudowy części naszego miasta - informuje Lucyna Stępniewska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Wielka rewolucja komunikacyjna w mieście

Dlaczego władze Dąbrowy Górniczej chcą diametralnie przebudować cały układ komunikacyjny w mieście?

- Ze szczegółowych analiz komunikacyjnych wynika, że jeśli nic nie zrobimy, liczba samochodów wjeżdżających do centrum nadal będzie rosła i za kilka lat Dąbrowa Górnicza stanie - podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. - Dlatego powinniśmy zaprojektować i zbudować nowe drogi prowadzące przez śródmieście, które będą stanowiły alternatywę dla już istniejących, zbudować centra przesiadkowe przy dworcach kolejowych, połączyć tunelami komunikacyjnymi obszary znajdujące się z obu stron torów. Po to, by usprawnić transport publiczny i udostępnić przestrzeń w centrum pieszym i rowerzystom - dodaje.

Tunele, centra przesiadkowe i nowe miejsca parkingowe

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.