Dąbrowa Górnicza: Rondo miało być gotowe w październiku, a będzie w grudniu

Czytaj dalej
Fot. Mat. UM DG
Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Rondo miało być gotowe w październiku, a będzie w grudniu

Piotr Sobierajski

Budowa nowego ronda u zbiegu ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego jest już praktycznie zakończona, ale oficjalnie nie zostało ono jeszcze otwarte. Kierowcy nie do końca wiedzą, czy można tamtędy jechać, czy jeszcze nie, czy nie spotka ich jakaś przykra niespodzianka w postaci mandatu? Jak się okazuje na inaugurację ronda trzeba będzie jeszcze poczekać kilka dni.

Główne prace zaplanowane zostały na wrzesień, kiedy już minął czas wakacyjnego wypoczynku i mniej kierowców kierowało w stronę Pogorii III oraz Parku Zielona. Pierwotnie roboty miały zakończyć się do końca października 2017, ale awaria wodociągu biegnącego pod torami wydłużyła jednak inwestycję. Awarii uległ wodociąg biegnący w bezpośrednim sąsiedztwie nowego ronda, co spowodowało wstrzymanie budowy. Kontynuacja robót nastąpiła po uzgodnieniach z PKP PLK i usunięciu awarii przez Dąbrowskie Wodociągi. Ostateczne zakończenie prac zaplanowane zostało zatem na 20 listopada. Jednak i ten termin nie okazał się ostatecznym. Po nowym rondzie mamy więc oficjalnie pojechać dopiero w najbliższy piątek, 1 grudnia.

- Prace zostały już zakończone, ale trwają obecnie ostatnie odbiory techniczne i sprawdzanie, czy wszystko wykonane zostało zgodnie z zamówieniem. 1 grudnia rondo zostanie otwarte i wtedy będzie można bezpiecznie poruszać się w tej części miasta, korzystając ze wszystkich udogodnień, jakie niesie ze sobą ta inwestycja - zapewnia Przemysław Kędzior z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Po przedłużeniu ul. Poniatowskiego na skrzyżowaniu z ul. Kolejową i Konopnickiej powstało więc tuż przed przejazdem kolejowym nowe rondo. Pojawiły się także ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Przebudowana została także sieć kanalizacyjna. Roboty wykonywała firma Drog-Bud. Inwestycja kosztowała, po rozszerzeniu zakresu prac, ponad 4,5 mln zł.

W dalszej części:

 • Co z przejazdem na Kolejowej
 • Dwa tunele dla aut
 • O inwestycjach przy dawnej Hucie Katowice
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.