Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dąbrowa Górnicza: Rondo miało być gotowe w październiku, a będzie w grudniu

Czytaj dalej
Fot. Mat. UM DG
Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Rondo miało być gotowe w październiku, a będzie w grudniu

Piotr Sobierajski

Budowa nowego ronda u zbiegu ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego jest już praktycznie zakończona, ale oficjalnie nie zostało ono jeszcze otwarte. Kierowcy nie do końca wiedzą, czy można tamtędy jechać, czy jeszcze nie, czy nie spotka ich jakaś przykra niespodzianka w postaci mandatu? Jak się okazuje na inaugurację ronda trzeba będzie jeszcze poczekać kilka dni.

Główne prace zaplanowane zostały na wrzesień, kiedy już minął czas wakacyjnego wypoczynku i mniej kierowców kierowało w stronę Pogorii III oraz Parku Zielona. Pierwotnie roboty miały zakończyć się do końca października 2017, ale awaria wodociągu biegnącego pod torami wydłużyła jednak inwestycję. Awarii uległ wodociąg biegnący w bezpośrednim sąsiedztwie nowego ronda, co spowodowało wstrzymanie budowy. Kontynuacja robót nastąpiła po uzgodnieniach z PKP PLK i usunięciu awarii przez Dąbrowskie Wodociągi. Ostateczne zakończenie prac zaplanowane zostało zatem na 20 listopada. Jednak i ten termin nie okazał się ostatecznym. Po nowym rondzie mamy więc oficjalnie pojechać dopiero w najbliższy piątek, 1 grudnia.

- Prace zostały już zakończone, ale trwają obecnie ostatnie odbiory techniczne i sprawdzanie, czy wszystko wykonane zostało zgodnie z zamówieniem. 1 grudnia rondo zostanie otwarte i wtedy będzie można bezpiecznie poruszać się w tej części miasta, korzystając ze wszystkich udogodnień, jakie niesie ze sobą ta inwestycja - zapewnia Przemysław Kędzior z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Po przedłużeniu ul. Poniatowskiego na skrzyżowaniu z ul. Kolejową i Konopnickiej powstało więc tuż przed przejazdem kolejowym nowe rondo. Pojawiły się także ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Przebudowana została także sieć kanalizacyjna. Roboty wykonywała firma Drog-Bud. Inwestycja kosztowała, po rozszerzeniu zakresu prac, ponad 4,5 mln zł.

W dalszej części:

 • Co z przejazdem na Kolejowej
 • Dwa tunele dla aut
 • O inwestycjach przy dawnej Hucie Katowice
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.