Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza siedzibą ONZ. To nie żarty. Tak będzie

Dąbrowa Górnicza siedzibą ONZ. To nie żarty. Tak będzie
Piotr Sobierajski

Tegoroczny szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych, który odbędzie się od 3 do 14 grudnia w Katowicach, będzie jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie. Weźmie w nim udział ok. 20 tys. osób ze 190 państw. W całym ogromie tego niezwykłego przedsięwzięcia kluczową rolę będzie odgrywać Dąbrowa Górnicza.

Dlaczego? Bo to właśnie w tym mieście, w hotelu Holiday Inn, mieszkać będą w czasie szczytu klimatycznego wszyscy przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz ich współpracownicy. Nie w Katowicach, Sosnowcu, ale właśnie w Dąbrowie Górniczej.

- Organizatorzy grudniowego szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach docenili wysoką jakość usług Holiday Inn - mówi Marcin Majchrowicz, prezes zarządu kilku spółek, w tym Hotel Commercial Investment, będącej właścicielem Holiday Inn. - Po kilku wizytach w hotelu organizator szczytu wybrał ten hotel na główną siedzibę, a wszystkie 160 pokoi zostało zarezerwowanych przez ONZ. Dla nas jako realizatora będzie oznaczało to wzmożony ruch zarówno przed, jak i po tygodniu zjazdów szczytu klimatycznego. W osiągnięciu sukcesu pomogła nam również rekomendacja władz lokalnych. Cieszymy się na to wyróżnienie i każde polecenie naszego hotelu przez klientów indywidualnych, a także instytucji, które chętnie z nami współpracują. Wybór ten potwierdza tylko oferowaną przez nasz hotel wysoką jakość - dodaje.

W sierpniu 2018 roku miną dwa lata od otwarcia hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej, pierwszego w województwie śląskim. - Te 16-17 miesięcy funkcjonowania obiektu pokazały, że w 90 procentach ruch hotelowy oparty jest na pobytach służbowych. Duże wydarzenia biznesowe, które odbywają się w Katowicach, mają znaczne przełożenie na obłożenie miejsc w hotelu. Obiekt spełnia międzynarodowe standardy sieci IHG, co jest gwarancją usług na światowym poziomie, do którego są przyzwyczajeni nasi goście - mówi Marcin Majchrowicz.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.