Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Skąd się bierze ten straszny smród?

Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II uzyskał po rozbudowie status instalacji regionalnej (RIPOK) Fot. Fot. Lucyna Nenow Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II uzyskał po rozbudowie status instalacji regionalnej (RIPOK)
Piotr Sobierajski

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej jest zła. Powietrze jest pełne zanieczyszczeń przemysłowych, a do tego na terenie m.in. Łęki i Strzemieszyc po prostu strasznie śmierdzi. Co wykazały kontrole?

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej jest zła. Powietrze jest pełne zanieczyszczeń przemysłowych, a do tego na terenie m.in. Łęki i Strzemieszyc po prostu strasznie śmierdzi. Potwierdzają to wyniki kontroli, a także wyjazdy strażników miejskich, którzy sprawdzają zgłoszenia mieszkańców w terenie . Problem jest poważny.

Do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej co kilka dni wpływa zawiadomienie do tym, że w powietrzu coś widać, albo, że po prostu nie da się wyjść z domu, bo strasznie śmierdzi. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na terenie dzielnicy Łęka.

– Powietrze było tak mdłe i śmierdzące, że dzieci nie chciały iść do szkoły. Taka sytuacja powtarza się często, czy to latem, czy zimą. Cały czas zgłaszamy problem, ale nie ma efektów – podkreślają mieszkańcy Łęki.

Podobne kłopoty są udziałem mieszkańców Strzemieszyc, zwłaszcza tych posesji, które położone są blisko Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II przy ul. Głównej 144 (ten zakład należący do ALBY uzyskał status RIPOK w 2014 r.) oraz Zakładzie Produkcji Paliwa Alternatywnego Remondis Sp. z o.o. Oddział Sosnowiec przy ul. Puszkina 41. Kontrole straży miejskiej potwierdzają uciążliwości zapachowe, jakie występują w tym regionie.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.