Piotr Sobierajski

Dąbrowa Górnicza: Skąd się bierze ten straszny smród?

Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II uzyskał po rozbudowie status instalacji regionalnej (RIPOK) Fot. Fot. Lucyna Nenow Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II uzyskał po rozbudowie status instalacji regionalnej (RIPOK)
Piotr Sobierajski

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej jest zła. Powietrze jest pełne zanieczyszczeń przemysłowych, a do tego na terenie m.in. Łęki i Strzemieszyc po prostu strasznie śmierdzi. Co wykazały kontrole?

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej jest zła. Powietrze jest pełne zanieczyszczeń przemysłowych, a do tego na terenie m.in. Łęki i Strzemieszyc po prostu strasznie śmierdzi. Potwierdzają to wyniki kontroli, a także wyjazdy strażników miejskich, którzy sprawdzają zgłoszenia mieszkańców w terenie . Problem jest poważny.

Do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej co kilka dni wpływa zawiadomienie do tym, że w powietrzu coś widać, albo, że po prostu nie da się wyjść z domu, bo strasznie śmierdzi. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na terenie dzielnicy Łęka.

– Powietrze było tak mdłe i śmierdzące, że dzieci nie chciały iść do szkoły. Taka sytuacja powtarza się często, czy to latem, czy zimą. Cały czas zgłaszamy problem, ale nie ma efektów – podkreślają mieszkańcy Łęki.

Podobne kłopoty są udziałem mieszkańców Strzemieszyc, zwłaszcza tych posesji, które położone są blisko Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II przy ul. Głównej 144 (ten zakład należący do ALBY uzyskał status RIPOK w 2014 r.) oraz Zakładzie Produkcji Paliwa Alternatywnego Remondis Sp. z o.o. Oddział Sosnowiec przy ul. Puszkina 41. Kontrole straży miejskiej potwierdzają uciążliwości zapachowe, jakie występują w tym regionie.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.