Piotr Sobierajski

Dąbrowianie mogą wydać 3,6 miliona złotych. Które projekty wybiorą?

Tak ogromna tężnia solankowa powstała niedawno w Katowicach. Czy podobna stanie w Parku Hallera? Fot. Arkadiusz Gola Tak ogromna tężnia solankowa powstała niedawno w Katowicach. Czy podobna stanie w Parku Hallera?
Piotr Sobierajski

Dziś rozpoczyna się w Dąbrowie Górniczej głosowanie na 14 projektów, które przeszły weryfikację i znalazły się w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zagłębiowskiego miasta zadecydują, na co wydać 3,6 mln zł.

Głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego potrwa do niedzieli, 15 września. Głosować mogą mieszkańcy miasta, poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie internetowej budżetu obywatelskiego (bo.dabrowa-gornicza.pl).

Każdy oddaje głos na trzy różne projekty, przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, 2 punkty dla projektu ocenianego wysoko w drugiej kolejności oraz 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci w kolejności najwyżej ocenianych.

W tym roku mieszkańcy będą wybierać spośród 14 projektów. Są to m.in.: budowa tężni solankowej w Parku Hallera (koszt 3,6 mln zł), budowa 50 miejsc parkingowych i poprawa bezpieczeństwa naprzeciwko bloku przy ul. Tysiąclecia 3 (koszt 409 tys. 350 zł), Psia łączka w Parku Hallera (277 tys. 119 zł), Modernizacja Parku Historyczno-Militarnego „Reduta” Muzeum Miejskiego Sztygarka (210 tys. 794 zł), Drony, dotacje i fundusz antysmogowy (3,6 mln zł) oraz Podlesie Pełne Życia (3,6 mln zł).

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.