Piotr Sobierajski

Dąbrowianie zadowoleni ze zmian na ulicy 3 Maja

Z ulicy 3 Maja zniknęły prawie całkowicie samochody, za to pojawiły się tymczasowe ławki, donice z kwiatami i drzewami. Fot. Piotr Sobierajski Z ulicy 3 Maja zniknęły prawie całkowicie samochody, za to pojawiły się tymczasowe ławki, donice z kwiatami i drzewami.
Piotr Sobierajski

Projekt „Żywa ulica” zmienił 3 Maja w deptak z zielenią i ławkami. Dąbrowianie mają nadzieję, że samochody znikną stąd na dobre.

Ulica 3 Maja dziś całkowicie się zmieniła. Na razie tylko do 26 października tego roku, ale widząc zadowolenie mieszkańców z braku samochodów oraz większej ilości zieleni i tymczasowych ławek, wiele wskazuje na to, że wspólny projekt miasta i fundacji Napraw Sobie Miasto zyska akceptację dąbrowian. A co za tym idzie, takie zmiany zostaną wprowadzone w przyszłym roku już na stałe. Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Kiedyś główna ulica handlowa i miejski deptak znacznie podupadł w ostatnich latach, a próby jego ożywienia m.in. w ramach organizowanych co jakiś czas „Imienin ulicy 3 Maja” spełzły na niczym. Dziś ten położony blisko śródmieścia teren zdominowany został przez banki, instytucje finansowe, salony gier, wszędzie widać również okropne, byle jak zainstalowane reklamy. Największą bolączką jest jednak obecność samochodów. Kierowcy traktują tę wąską ulicę jak darmowy parking i drogę na skróty do ul. Bandrowskiego.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.